لطفا صبر کنید ...

شما تنها یک قدم تا پیوند قلب ها فاصله دارید. برای شروع اینجا کلیک کنید
تمامی خدمات انجمن حمایت از حیوانات و طبیعت «مای ملو» کاملا رایگان بوده و هیچ هزینه ای در هیچ قسمتی از کاربران دریافت نمی شود.

(مقاله) تخم گذاری پیر ترین پرنده جهان با عمر بیش از 70 سال
دسته بندی: مقالات ، تاریخ انتشار: 1399/12/17 ، آخرین بروزرسانی: 1400/08/20
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 
 


ویزدم (خردمند)، سالخورده ترین پرنده شناخته شده جهان از خانواده آلباتروس، در سن حداقل 70 سالگی بار دیگر صاحب جوجه شده است.

ویزدم پیرترین پرنده جهان

سازمان ماهی و حیات وحش آمریکا گفت جوجه این پرنده روز اول فوریه در یک پناهگاه حیات وحش در اقیانوس آرام شمالی سر از تخم درآورد. این پرندگان معمولا 12 تا 40 سال زندگی می کنند، با این حال ویزدم که اولین بار در سال 1956 شناسایی شد حالا حداقل هفتاد سال دارد. پدر جوجه آکیاکامی نام دارد که مقام های سازمان حیات وحش آمریکا می گویند از سال 2012 جفت ویزدم بوده است. آلباتروس ها معمولا تا آخر عمر با یک جفت می مانند، اما تصور می شود که ویزدم قبلا جفت های دیگری داشته که زودتر از او مرده اند. هرچند جوجه ویزدم در ماه فوریه در پناهگاه ملی حیات وحش "میدوِی آتول" در جزیره ای دورافتاده - جایی بالاتر از هاوایی - سر از تخم درآورد اما خبر آن تازه گزارش شد. سازمان حیات وحش آمریکا در بیانیه ای نوشت: "ویزدم در آخرین روزهای ماه نوامبر تخم گذاشت. به فاصله کوتاهی بعد از آن، ویزدم برای یافتن غذا به دریا برگشت و جفت او آکیاکامی وظیفه نشستن روی تخم را به عهده گرفت. آلباتروس های پدر و مادر این وظیفه را مشترکا انجام می دهند و وقتی جوجه سر از تخم در آورد، مشترکا او را تغذیه می کنند.". سازمان حیات وحش آمریکا معتقد است که ویزدم در دوران زندگی اش حداقل 30 تا 36 جوجه آورده است. آلباتروس ها هرچند سال یک بار فقط یک تخم می گذارند.

پناهگاه حیات وحش میدوی آتول زیستگاه بزرگترین جمعیت آلباتروس ها در جهان است.


منبع: با تغییر و تصحیح از بی بی سی فارسی [لینک]لطفا به این مطلب رای دهید


در «مای ملو» تبلیغات رایگان است. برای ارسال آگهی خود «اینجا» کلیک کنید.

نظرسنجی: روز جهانی گربه چه روزی است؟
72.2% 17 مرداد (8 آگوست)
22.2% 4 شهریور (26 آگوست)
5.6% 26 بهمن ماه (14 فوریه)
سوال نیم روز

  • کدام پستاندار زمینی غیر از انسان بیشترین عمر را دارد؟
    برای دیدن پاسخ 2 ثانیه موس خود را بر روی این متن قرار دهید یا این متن را یک مرتبه لمس کنید و 2 ثانیه منتظر بمانید.

    پاسخ

    فیل    حامیان حیوانات از این پس میتوانند اطلاعات خود را به رایگان و بدون محدودیت در بخش دفترچه تلفن «مای ملو» ثبت کنند. برای این کار وارد لینک زیر شوید و اطل ...