لطفا صبر کنید ...

شما تنها یک قدم تا پیوند قلب ها فاصله دارید. برای شروع اینجا کلیک کنید
تمامی خدمات انجمن حمایت از حیوانات و طبیعت «مای ملو» کاملا رایگان بوده و هیچ هزینه ای در هیچ قسمتی از کاربران دریافت نمی شود.

(مقاله) درباره ایمپالا (impala) بیشتر بدانید
دسته بندی: مقالات ، تاریخ انتشار: 1400/05/24 ، آخرین بروزرسانی: 1400/08/20 ساعت 03:36 ق.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 


ایمپالا بزهای کوهی متوسطی هستند که در ساوانا و جنگل های شرق و جنوب آفریقا پرسه می زنند. در فصل بارانی، هنگامی که غذا فراوان است، آنها ممکن است در گله های بزرگ چند صد راسی جمع شوند تا از علف ها، بوته ها، درختچه ها، شاخه ها و گیاهان تازه تغذیه کنند.


ایمپالا

مشخصات عمومی
 همین حالا به جامعه حامیان حیوانات و طبیعت «مای ملو» بپیوندید و ما را در این مسیر زیبا همراهی کنید. برای شروع اینجا کلیک کنید.

 • نام :ایمپالا
 • نام علمی :Aepyceros melampus
 • نوع :پستانداران
 • رژیم غذایی :گیاهخوار
 • ارتفاع: کمتر از 1 متر
 • وزن :65 تا 75 کیلوگرم
 • وضعیت در فهرست IUCN؟ حداقل نگرانی
 • روند جمعیت فعلی : پایدار


فرار از چنگال شکارچیان

گله های ایمپالا به توسط مکانیزم خاصی، خود در برابر شکارچیان مانند شیرها محافظت می کنند. یک ایمپالای پیشاهنگ، با سروصدای خود، نزدیک شدن خطر را به تمامی گله  هشدار می دهد و این کل گله را به پرواز در می آورد و دیگر یک ایمپالای در حال فرار طعمه آسانی برای شکارچیان نیست.

ایمپالاهای دونده های موجوداتی هستند که قادرند از فواصلی تا 10 متر بپرند. آنها از این تکنیک برای فرار از شکارچیان و گاهی برای سرگرم کردن خود استفاده می کنند. بطور طبیعی، یک ایمپالای در حال فرار به سادگی از هر چیزی که در مسیر خود ببیند پرش می کند.

جفت گیری و تولید مثل

ایمپالاها به دلیل داشتن شاخ های مارپیچ بلند معروف هستند و این شاخ های بلند ابزار خود نمایی نرها در جلب توجه ماده است. حیوانات نر در این دوره جفت گیری طاقت فرسا، باید بجنگند تا به عنوان رهبر گله بتوانند جفت گیری و تولید مثل کنند. بچه ایمپالاها معمولاً حدود هفت ماه پس از جفت گیری به دنیا می آیند، و پس از تولد. مادر و نوزاد در عرض چند روز به گله می پیوندند.
در «مای ملو» تبلیغات رایگان است. برای ارسال آگهی خود «اینجا» کلیک کنید.

نظرسنجی: درخت مورد علاقه شما چیست؟
27.9% درخت گیلاس
21.3% درخت گردو
14.8% درخت سیب
14.8% درخت پرتقال
13.1% درخت انار
4.9% درخت توت
3.3% هیچکدام از موارد بالا
سوال نیم روز

 • برای نشان دادن پایان سیل کدام پرنده شاخه ای را به حضرت نوح برگرداند؟
  برای دیدن پاسخ 2 ثانیه موس خود را بر روی این متن قرار دهید یا این متن را یک مرتبه لمس کنید و 2 ثانیه منتظر بمانید.

  پاسخ

  کبوتر  لطفاً در صورتی که حیوانات را به هر صورتی حمایت میکنید، مشخصات گروه، تشکل و یا خود را در دفترچه تماس های ضروری ثبت کنید. برای ثبت اطلاعات بر روی لینک ز ...