لطفا صبر کنید ...

شما تنها یک قدم تا پیوند قلب ها فاصله دارید. برای شروع اینجا کلیک کنید
تمامی خدمات انجمن حمایت از حیوانات و طبیعت «مای ملو» کاملا رایگان بوده و هیچ هزینه ای در هیچ قسمتی از کاربران دریافت نمی شود.

(مقاله) رها کردن سنگ های عظیم در اعماق دریاها
دسته بندی: مقالات، تاریخ انتشار: 1400/05/12، آخرین بروزرسانی: 1400/08/20 ساعت 09:23 ب.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 


شاید شما هم علاقه به پرتاب سنگ های گرد و صیقلی در عمق رودخانه ها داشته باشید. اگر این تجربه را امتحان کرده اید، شما تصادفا یکی از ارزان ترین راه های محافظت از اعماق اقیانوس ها و دریاها را کشف کرده اید.

پرتاب سنگ توسط حامیان طبیعت صلح سبز (Greenpeace UK)

امروزه در برخی کشورهای پیشرفته، سنگ های عظیم را در دریاها رها می کنند. این شاید در ابتدا عجیب به نظر برسد ولی این یکی از روش های موثر برای جلوگیری از صید بی رویه آبزیان است.

تراول (یا ترال (trawling) - ماهی گیری با تورهای عظیم) کف دریا چیست و چرا خطرناک است؟
 همین حالا به جامعه حامیان حیوانات و طبیعت «مای ملو» بپیوندید و ما را در این مسیر زیبا همراهی کنید. برای شروع اینجا کلیک کنید.

تراول کف دریا روشی است که در ماهیگیری مورد استفاده قرار می گیرد و شامل کشیدن یک تور بزرگ و وزنه بر روی بستر دریا برای صید ماهی و دیگر موجودات دریایی است. با این روش مقدار زیادی از آبزیان را بطور یکجا به همراه بسیاری از گونه های غیر هدف مانند لاک پشت ها و مرجان های اعماق دریا صید می کنند. این روش تاثیر زیادی بر تنوع زیستی اقیانوس ها می گذارد و بسیاری از گونه ها در آستانه انقراض قرار می گیرند. 

حال فعالان محیط زیست در تلاش برای جلوگیری از فعالیت تراول های کف دریا در آبهای حفاظت شده انگلستان، تخته سنگ های عظیم را به دریا می اندازند تا این تورها به آن ها گیر کرده و از ماهیگیری بیشتر جلوگیری شود. 


سوال اصلی؟

در سال های اخیر صید فزاینده ی تراول در دریای خزر و خلیج فارس توسط ماهیگیران ایرانی و کشورهای دیگر چون چین، روسیه، جمهوری آذربایجان، ترکمنستان، کشورهای حاشیه خلیج فارس و ... بسیار خبر ساز شده است. از طرفی ایران دارای منابع بسیار کوهستانی و سنگ های متنوع است. حال سوال این است که چرا مسیولین و دست اندرکاران برای محافظت از دریاها چنین راهکار ساده و مقرون به صرفه ای را اتخاذ نکرده و نمی کنند؟


ویدیوی زیر مستندی کوتاه از روش صید تراول است که توسط حامیان طبیعت صلح سبز (Greenpeace UK) تولید شده است. 
در «مای ملو» تبلیغات رایگان است. برای ارسال آگهی خود «اینجا» کلیک کنید.

نظرسنجی: روز جهانی گربه چه روزی است؟
58.3% 17 مرداد (8 آگوست)
20.8% 26 بهمن ماه (14 فوریه)
20.8% 4 شهریور (26 آگوست)
سوال نیم روز

  • تنها مار سمی که در انگلیس پیدا شده است چیست؟
    برای دیدن پاسخ 2 ثانیه موس خود را بر روی این متن قرار دهید یا این متن را یک مرتبه لمس کنید و 2 ثانیه منتظر بمانید.

    پاسخ

    ادر (Adder)    حامیان حیوانات از این پس میتوانند اطلاعات خود را به رایگان و بدون محدودیت در بخش دفترچه تلفن «مای ملو» ثبت کنند. برای این کار وارد لینک زیر شوید و اطل ...