لطفا صبر کنید ...

شما تنها یک قدم تا پیوند قلب ها فاصله دارید. برای شروع اینجا کلیک کنید
تمامی خدمات انجمن حمایت از حیوانات و طبیعت «مای ملو» کاملا رایگان بوده و هیچ هزینه ای در هیچ قسمتی از کاربران دریافت نمی شود.

(مقاله) بیماری پوستی مرموزی در کوسه های مرجانی مالزی
دسته بندی: مقالات ، تاریخ انتشار: 1400/03/29 ، آخرین بروزرسانی: 1400/08/20 ساعت 04:10 ق.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 


ًًکوسه مرجانی

زیست شناسان دریایی در حال تحقیق درباره یک بیماری مرموز پوستی هستند که کوسه های صخره ای سفید در مالزی  از آن رنج می برند، برخی گزارش های اولیه حاکی از آن است که افزایش دمای دریا می تواند عامل این امر باشد.

کوسه های صخره ای سفید نوک که به دلیل نقاط مشخص سفید در باله های خود به این نام نامیده می شوند، در طول روز در اطراف صخره ها در حال استراحت هستند و یک جاذبه محبوب برای غواصان هستند. آنها شب ها برای شکار ماهی های کوچک و سایر حیوانات فعال می شوند.

تصاویر یکی از کوسه ها که به نظر می رسد لکه ها و ضایعاتی روی سر آن است در ماه آوریل پس از گرفتن عکس توسط یک عکاس در ایالت صباح در جزیره بورنیو در شبکه های اجتماعی منتشر شد. اندکی پس از آن ، غواصان در جزیره سیپادان و تیمی از متخصصان دانشگاه ایالتی و گروه های حفاظت و دولت این بیماری را در این گروه از کوسه ها مشاهده کردند.
 همین حالا به جامعه حامیان حیوانات و طبیعت «مای ملو» بپیوندید و ما را در این مسیر زیبا همراهی کنید. برای شروع اینجا کلیک کنید.

تقریباً مطمینا می توان اقیانوس در حال گرم شدن را به عنوان عامل آنچه که با کوسه های بیمار در سیپادان مشاهده می شود مرتبط دانست چرا که سیپادان یک منطقه حفاظت شده دریایی است که ماهیگیری به شدت در آن ممنوع است و در نزدیکی آن هیچ شهرک یا صنعتی وجود ندارد.


بیماری پوستی کوسه های مرجانی

به گفته محمد شریف محمد دین، استاد مطالعات دامپزشکی آبزیان در دانشگاه پوترا مالزی، مشاهدات گزارش شده همزمان با گزارشات سفید شدن مرجان ها در منطقه است. محمد شریف گفت: "ما نمی توانیم نادیده بگیریم که تغییرات در آنجا به دلیل دمای بیشتر در حال وقوع است."


منبع: رویترز [لینک]
در «مای ملو» تبلیغات رایگان است. برای ارسال آگهی خود «اینجا» کلیک کنید.

نظرسنجی: روز جهانی گربه چه روزی است؟
73.7% 17 مرداد (8 آگوست)
21.1% 4 شهریور (26 آگوست)
5.3% 26 بهمن ماه (14 فوریه)
سوال نیم روز

  • ماندریل چه نوع موجودی است؟
    برای دیدن پاسخ 2 ثانیه موس خود را بر روی این متن قرار دهید یا این متن را یک مرتبه لمس کنید و 2 ثانیه منتظر بمانید.

    پاسخ

    میمون    وب سایت «وصیت ساز» اولین و تنها سرویس ایرانی در جهت نگارش و ثبت وصیت نامه های آنلاین است. در این وب سایت میتوانید وصیت نامه خود را با ظریفترین جزییات ...