لطفا صبر کنید ...

شما تنها یک قدم تا پیوند قلب ها فاصله دارید. برای شروع اینجا کلیک کنید
تمامی خدمات انجمن حمایت از حیوانات و طبیعت «مای ملو» کاملا رایگان بوده و هیچ هزینه ای در هیچ قسمتی از کاربران دریافت نمی شود.

(مقاله) احساس گناه از عقیم کردن حیوانات خانگی
دسته بندی: مقالات ، تاریخ انتشار: 1399/08/16 ، آخرین بروزرسانی: 1400/08/20 ساعت 09:39 ب.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 


عقیم کردن حیوان خانگی


بله اولین مقاله سایت «مای ملو» به بحث عقیم کردن حیوانات خانگی می پردازد. هضم بحث عقیم کردن حیوان در ابتدا بسیار سخت است ولی با افزایش آگاهی کم کم قابل لمس خواهد شد. در ابتدا با تجربه خودم شروع می کنم.  همین حالا به جامعه حامیان حیوانات و طبیعت «مای ملو» بپیوندید و ما را در این مسیر زیبا همراهی کنید. برای شروع اینجا کلیک کنید.

پیش از عقیم کردم «ملو» حس گناه زیادی داشتم بطوری که سخت معتقد بودم (و هستم) که ما انسانها خودبینی زیادی داریم و برای نسل/زندگی حیوانات دیگر تصمیم می گیریم. گاهی هم به خودم یادآوری می کردم که آیا دوست داری کسی بیاید و بدون اینکه نظرت را بخواهد تصمیم بر عقیم کردنت بگیرد؟ 


این موضوع همچنان هم در ذهنم وجود داشت تا زمانی که کمی در این مورد مطالعه کردم و آگاهی بیشتری بدست آوردم. 

یکی از مشکلات جوامع در حال پیشرفت مثل کشور عزیزم ایران این هست که جمعیت حیوانات کنترل نمی شود. درست مثل انسان ها که اگر عوامل خارجی مثل تعلیم و تربیت، مسایل اقتصادی، کیفیت زندگی و دیگر موارد وجود نداشتند، ادمها فقط به تولید مثل فکر می کردند. این مورد در مورد حیوان ها هم صحیح است که اگر غذای کافی و جای مناسب برای آن ها فراهم باشد تنها به تولید مثل فکر خواهند کرد. مشکل اساسی این است که زاد و ولد بی رویه حیوانات نه تنها باعث افزایش کیفیت زندگی آن ها نمی شود بلکه باعث گسترش بیماری های عفونی، ژنتیکی و مادرزادی بین حیوانات می شود. بعنوان مثال ضعف سیستم ایمنی در گربه ها تا چندین و چند نسل باقی خواهد ماند که سبب بیماری های بسیاری و زخم های هولناکی در حیوان می شود. مورد دیگر داشتن زندگی با کیفیت است که با افزایش جمعیت حیوانات کاهش می یابد. مسایل دیگه مثل تصادفات/کشته شدن ها/وحشیگری ها با حیوانات، انتقال بیماریهای مثل هاری به انسان ها و بسیاری موارد دیگر از عوارض جانبی افزایش بی رویه جمعیت حیوانات است. یک مورد دیگه که مشغله ذهنی خود من هم بود این بود که در زمان زاد و ولد به سختی می شود حیوان را کنترل کرد و حتی تحمل این دوره برای حیوان دوستان هم سخت است. 


با تمام موارد بالا بنده هنوز معتقد نیستم که ما انسانها اجازه تصمیم برای زندگی حیوانات را داریم ولی عقیم شدن برای حیوانات خانگی که توانایی های آنها در شکار و زندگی مستقل تحلیل رفته است یک پیشنهاد عاقلانه است و کنترل جمعیت حیوانات خانگی به افزایش کیفیت زندگی آنها و همزیستی مسالمت آمیز در محل زندگیشان بسیار کمک می کند. بع نوان مثال در ماده ها باعث ایجاد آرامش در دوره جفت گیری و در نر ها باعث کمتر شدن حس تهاجمی آن ها می شود.


در بخش بعدی به دغدغه اصلی عقیم کردن حیوانات یعنی فرآیند و اثرات جانبی آن می پردازیم.


لطفاً نظرات و تجربیات خودتون رو در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.لطفا نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید
برای ارسال نظر به حساب کاربری خود وارد شوید و یا در سایت ثبت نام کنید.

در «مای ملو» تبلیغات رایگان است. برای ارسال آگهی خود «اینجا» کلیک کنید.

نظرسنجی: درخت مورد علاقه شما چیست؟
27.9% درخت گیلاس
21.3% درخت گردو
14.8% درخت سیب
14.8% درخت پرتقال
13.1% درخت انار
4.9% درخت توت
3.3% هیچکدام از موارد بالا
سوال نیم روز

  • ماندریل چه نوع موجودی است؟
    برای دیدن پاسخ 2 ثانیه موس خود را بر روی این متن قرار دهید یا این متن را یک مرتبه لمس کنید و 2 ثانیه منتظر بمانید.

    پاسخ

    میمون    وب سایت «وصیت ساز» اولین و تنها سرویس ایرانی در جهت نگارش و ثبت وصیت نامه های آنلاین است. در این وب سایت میتوانید وصیت نامه خود را با ظریفترین جزییات ...