لطفا صبر کنید ...

شما تنها یک قدم تا پیوند قلب ها فاصله دارید. برای شروع اینجا کلیک کنید
تمامی خدمات انجمن حمایت از حیوانات و طبیعت «مای ملو» کاملا رایگان بوده و هیچ هزینه ای در هیچ قسمتی از کاربران دریافت نمی شود.

(مقاله) آیا هدیه دادن حیوان خانگی کار درستی است؟
دسته بندی: مقالات ، تاریخ انتشار: 1400/11/24
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 


گربه

 

آیا به هدیه دادن حیوان خانگی فکر می کنید؟ می دانیم که آنها مسیولیت های مالی و عاطفی بزرگی را به همراه دارند. گربه ها و سگ هایی که به عنوان هدیه داده می شوند، بسیار بیشتر درمعرض رهاسازی در پناهگاه قرار می گیرند. از آنجایی که شخصی که حیوان خانگی را به عنوان هدیه دریافت می کند (گیرنده) در فرآیند انتخاب حیوان خانگی شرکت ندارد، ممکن است مشکلاتی پیش آید. این بدان معناست که یک سری مسایل ممکن است ایجاد شود. خب، پس شاید وقت آن رسیده باشد که در این مورد بیشتر فکر کنیم.

این مقاله به مواردی می پردازد که شما قبل از خرید یک گربه یا سگ به عنوان هدیه  باید در نظر داشته باشید.
 همین حالا به جامعه حامیان حیوانات و طبیعت «مای ملو» بپیوندید و ما را در این مسیر زیبا همراهی کنید. برای شروع اینجا کلیک کنید.


1- علاقه

توجه داشته باشید که آیا دریافت کننده حیوان خانگی را به خوبی می شناسید؟ از خلق و خوی او آگاهی کافی را دارید؟ آیا این شخص قبلاً به داشتن حیوان خانگی ابراز علاقه کرده است؟رفتار او نسبت به سایر حیوانات و حیوانات خانگی دیگران چگونه بوده است؟

 

2- فضا و مکان

 محل زندگی جدید حیوان را به خوبی در نظر داشته باشید. حیوان در چه محیطی زندگی خواهد کرد؟ آیا ساختمان یا محل سکونت گیرنده محدودیتی برای حیوانات خانگی ندارد؟

 

3- وضعیت سلامت

 آیا گیرنده، آلرژی یا بیماری دیگری دارد که با مراقبت از این حیوان خانگی مغایرت داشته باشد؟

 

4- حیوانات خانگی دیگر

 آیا شخص گیرنده، حیوان خانگی دیگری هم دارد؟ آیا این حیوان جدید با سایر حیوانات خانه سازگار خواهد شد؟

 

5- وضعیت مالی

عشق بی قید و شرطی که از حیوان خانگی دریافت می کنید شگفت انگیز است، اما این امر با هزینه همراه است. گربه ها و سگ ها می توانند هزینه زیادی در طول عمر خود داشته باشند. علاوه بر پرداخت هزینه واکسیناسیون بچه گربه ها و توله سگ ها، گیرنده باید هزینه خدمات میکروچیپ و سایر درمان های عمومی دامپزشکی مانند آموزش سگها و مراقبت های دندانی برای گربه ها را بپردازد.سایر هزینه ها شامل غذای حیوانات خانگی، نظافت و بهداشت، اسباب بازی، تخت خواب و هزینه های شبانه روزی است.


6- زمان و انرژی

آیا شخص گیرنده زمان و انرژی کافی برای نگهداری از حیوان خانگی را دارا می باشد؟ زمان مورد نیاز برای آموزش، ورزش و حتی غذا دادن به حیوان خانگی می تواند بسیار زیاد باشد، به خصوص زمانی که حیوان خانگی جوان است. متاسفانه برای بسیاری از حیوانات خانگی که به عنوان هدیه داده می شوند، این وظیفه برای سرپرستان جدید بسیار مشکل است. به همین دلیل است که گربه ها و سگ هایی که به عنوان هدیه داده می شوند، به مراتب بیشتر درمعرض غفلت، مشکلات رفتاری قرار می گیرند و در پناهگاه رها می شوند.

 

7- نوع حیوان

اگر شخصی که حیوان خانگی را دریافت می کند نوع دیگری از حیوان خانگی را ترجیح دهد، می تواند به حیوان نگاه نامطلوب داشته باشد و با او بد رفتار کند. شاید آنها یک بچه گربه می خواستند و یک توله سگ دریافت کرده باشند. در این صورت ممکن است وقت خود را برای تمرین، راه رفتن یا حتی برقراری ارتباط با توله نگذارند.

 

8- سن گیرنده

اغلب اتفاق می افتد که والدین برای بچه های کوچک، حیوانات خانگی می خرند و بچه های بزرگ برای والدین مسن حیوانات خانگی می خرند. در هر دوی این موارد، گیرنده ممکن است زمان، پول، انرژی، قدرت بدنی، دامنه توجه یا قدرت عاطفی برای ادامه مراقبت از حیوان خانگی در طول عمرش را نداشته باشد. اگر گیرنده زیر 12 سال سن دارد، والدین کودک باید آماده و مشتاق مراقبت از حیوان باشند.

 

9- حیوانات خانگی اسباب بازی یکبار مصرف نیستند

حتی اگر شخص گیرنده، حیوان خانگی را دوست داشته باشد، یک عامل جدید (دلیل هدیه) در دریافت حیوان خانگی به عنوان هدیه وجود دارد و هنگامی که از بین رفت حیوان خانگی در معرض خطر بی توجهی قرار می گیرد. به یاد داشته باشید که حیوانات خانگی موجودات زنده ای هستند که مانند ما احساسات و اضطراب ها را تجربه می کنند. بنابراین اطمینان از رسیدن آنها به یک خانه شاد وامن برای رفاه آنها بسیار مهم است. حیوان خانگی یک وسیله نیست که شما برای مدت کوتاهی در اختیار داشته باشید. این یک تعهد 15 یا 18 ساله به حیوان است.

 

10- موافقت سایر اعضای خانواده

آیا خانواده دریافت کننده هدیه نیز با آن موافق هستند؟ حتی اگر فرد گیرنده حیوان را دوست داشته باشد این مورد نیز بسیار مهم است که توجه داشته باشید که این یک تصمیم خانوادگی است، زیرا وقتی حیوان خانگی می گیرید، مانند داشتن یک فرزند است. نگرانی های مالی، عاطفی و زمانی زیادی وجود دارد.

 

اگر در مورد تمام موارد ذکر شده اطمینان حاصل نمودید، هدیه دادن به حیوانات خانگی اشکالی ندارد. ASPCA اهدای حیوانات خانگی را فقط به افرادی توصیه می کند که علاقه دایمی به داشتن یک حیوان خانگی و توانایی مراقبت مسیولانه از آن را داشته باشند. همچنین توصیه می شود که حیوانات خانگی را از پناهگاه های حیوانات، سازمان های نجات، دوستان، خانواده یا پرورش دهندگان مسیول تهیه کنید.

ساده ترین راه برای حصول اطمینان از درستی این انتخاب شما، این است که مستقیماً از گیرنده بپرسید که آیا تمایل به دریافت این هدیه را دارد و سپس با هم مراحل پذیرش را طی کنید.

نکته بسیار مهم دیگری که نیز باید توجه داشته باشید این است که اگر تصمیم دارید حیوانی را به کسی هدیه دهید، مطمین شوید که همه وسایل ابتدایی لازم مانند غذا، رختخواب، اسباب بازی ها و غیره را نیز همراه حیوان خانگی به شخص گیرنده هدیه دهید.


ترجمه از: 

لینک منبع شماره1       لینک منبع شماره2

لینک منبع شماره3      لینک منبع شماره4لطفا نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید
برای ارسال نظر به حساب کاربری خود وارد شوید و یا در سایت ثبت نام کنید.

در «مای ملو» تبلیغات رایگان است. برای ارسال آگهی خود «اینجا» کلیک کنید.

نظرسنجی: درخت مورد علاقه شما چیست؟
27.9% درخت گیلاس
21.3% درخت گردو
14.8% درخت سیب
14.8% درخت پرتقال
13.1% درخت انار
4.9% درخت توت
3.3% هیچکدام از موارد بالا
سوال نیم روز

  • کدام یک دندان های بیشتری دارند؟ خزندگان یا پستانداران؟
    برای دیدن پاسخ 2 ثانیه موس خود را بر روی این متن قرار دهید یا این متن را یک مرتبه لمس کنید و 2 ثانیه منتظر بمانید.

    پاسخ

    پستانداران    یکی از نگران کننده ترین خطراتی که حیوانات خانگی بخصوص گربه و سگ ها را تهدید میکند بیماری بسیار مسری چشمی ناشی از هرپس ویروس است. ما از همه متخصصان و خ ...