لطفا صبر کنید ...

شما تنها یک قدم تا پیوند قلب ها فاصله دارید. برای شروع اینجا کلیک کنید
تمامی خدمات انجمن حمایت از حیوانات و طبیعت «مای ملو» کاملا رایگان بوده و هیچ هزینه ای در هیچ قسمتی از کاربران دریافت نمی شود.

(مقاله) چرا پرندگان گاهی وارونه پرواز می کنند؟
دسته بندی: مقالات ، تاریخ انتشار: 1400/05/14 ، آخرین بروزرسانی: 1400/06/30
بازگشت به صفحه قبل پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم   


INSTAGRAM: B0UNCE1971 // VINCENT CORNELISSEN

شاید شما هم فکر کنید این تصویر یک عکس دستکاری شده است ولی این صحیح نیست بلکه این عکس به همین صورت توسط وینسن کورنیلیسن (آدرس صفحه اینستاگرام: B0UNCE1971)، عکاس طبیعت هلندی گرفته شده است.


چرا این پرنده چنین کاری کرده است؟
 همین حالا به جامعه حامیان حیوانات و طبیعت «مای ملو» بپیوندید و ما را در این مسیر زیبا همراهی کنید. برای شروع اینجا کلیک کنید.

کارشناسان معتقدند که این حرکت عجیب نوعی روش غیر معمول بعضی پرندگان برای کاهش سرعت در هنگام پرواز است. این وارونه شدن پرنده به کاهش فشار روی بال ها کمک می کند. البته دلیل دیگر می تواند نوعی "خودنمایی" در برابر غاز های دیگر باشد. به هر صورت هر دو دلیل به نظر صحیح هستند.


در زیر تصویری از پرنده میوه خوار را در حالت کاهش سرعت مشاهده می کنید. در این تصویر پرنده با بالا آوردن سینه خود در مقابل جهت حرکت، سرعت خود را بطور بالقوه کاهش می دهد. حال گاهی این حرکت با سرعت زیاد انجام می گیرد و یا سرعت باد مخالف حیوان را به عقب می راند و حیوان برای کنترل خود از مانور وارونه شدن استفاده می کند.

کاهش سرعت پرندگان
در «مای ملو» تبلیغات رایگان است. برای ارسال آگهی خود «اینجا» کلیک کنید.

نظرسنجی: روز جهانی گربه چه روزی است؟
70.6% 17 مرداد (8 آگوست)
23.5% 4 شهریور (26 آگوست)
5.9% 26 بهمن ماه (14 فوریه)
سوال نیم روز

  • گاو از کدام قسمت از بدن خود عرق می کند؟
    برای دیدن پاسخ 2 ثانیه موس خود را بر روی این متن قرار دهید یا این متن را یک مرتبه لمس کنید و 2 ثانیه منتظر بمانید.

    پاسخ

    بینی    حامیان حیوانات از این پس میتوانند اطلاعات خود را به رایگان و بدون محدودیت در بخش دفترچه تلفن «مای ملو» ثبت کنند. برای این کار وارد لینک زیر شوید و اطل ...