لطفا صبر کنید ...

شما تنها یک قدم تا پیوند قلب ها فاصله دارید. برای شروع اینجا کلیک کنید
تمامی خدمات انجمن حمایت از حیوانات و طبیعت «مای ملو» کاملا رایگان بوده و هیچ هزینه ای در هیچ قسمتی از کاربران دریافت نمی شود.

(مقاله) درباره گربه های ببری تویگر (Toyger) بیشتر بدانید
دسته بندی: مقالات، تاریخ انتشار: 1400/05/16، آخرین بروزرسانی: 1400/08/20 ساعت 10:54 ب.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 


تویگر (Toyger) چیست؟

گربه تویگر یا کربه ببری

آیا تا به حال نام  تویگر (Toyger) را شنیده اید؟ این یکی از جدیدترین نژادهای گربه است. گربه ای خانگی که از نظر فیزیک بدنی، رنگ و نحوه حرکت شبیه ببر است. با اینکه این نژاد هنوز در حال بهبود است، با این حال، توجه مردم بسیاری را که به دنبال نژادی منحصر به فرد هستند را جلب کرده است. این گربه هم از نظر جسمی چشمگیر است و هم شخصیت جسورانه ای دارد. همین حالا به جامعه حامیان حیوانات و طبیعت «مای ملو» بپیوندید و ما را در این مسیر زیبا همراهی کنید. برای شروع اینجا کلیک کنید.

تاریخچه تویگر

تقریبا 400 نوع تویگر وجود دارد که از فرزندان یک گربه بنگال خانگی (که خود از نوادگان نوعی پلنگ وحشی آسیایی) پرورش داده شده و با دیگر گربه های اهلی ترکیب شده اند. پرورش دهنده اصلی تویگرها (و گربه های بنگال) در ایالات متحده امیدوارند که با ایجاد این گونه نسخه های کوچک و زیبا از گربه های وحشی،  به طور غیر مستقیم به حفاظت از حیات وحش کمک کنند. در حقیقت، زمانی که امید می رود تویگرها به عنوان یک نژاد کامل شوند، آخرین ببر های وحشی احتمالاً در باغ وحش های سراسر جهان زندگی خواهند کرد.


آیا این گربه ها در واقع با ببرها ارتباط دارند؟

توجه به این نکته ضروری است که در حالی که مقدار کمی از خون وحشی در این حیوانات ناشی از میراث بنگال آنهاست، آنها با ببر ارتباطی ندارند. همچنین این نژاد "وحشی" تلقی نمی شود.

نژاد تویگر توسط TICA (انجمن بین المللی گربه ها) به عنوان یک نژاد مستقل به ثبت رسیده اند.


ویژگی های نژاد تویگر

نژاد تویگر یک گربه خانگی متوسط با شباهت خارق العاده به یک ببر وحشی است. آنها حیوانات خانگی وفادار و فعال خانگی هستند که ممکن است یک همراه عالی برای شما در خانه باشند.

مشخصات فیزیکی این حیوانات شامل موارد زیر است:

 • دم و بدن کشیده
 • نوک گوش گرد 
 • استخوان بندی بزرگ
 • عضلانی
 • بینی پهن
 • چانه قوی
 • موی براق با نوارهای "شکسته"
 • شکم سفید
 • الگوهای سفید بالای چشم، در پایین صورت و گوشهای سفید 
 • علایم دایره وار مانند ببر
 • موی قهوه ای یا طلایی
 • برخی از فسمت های مو درخشان هستند و به نظر می رسد که با طلا غبار اندود شده اند 


قیمت تویگر چقدر است؟

بسته به ویژگی های حیوان، قیمت یک بچه گربه تویگر می تواند از 500 تا 2000 دلار برای حیوانات خانگی و 1500 تا 5000 دلار برای حیوانات نمایشی تغییر کند. نژادهای عجیب و غریب گربه ها مطمینا ارزان نیستند! اگر شخصی را پیدا کردید که تویگرها را کمتر از این محدوده قیمت می فروخت، باید نگران نقصی در پرورش آن باشید، چه از نظر زیبایی و چه از نظر فیزیولوژیکی.


تویگر در برابر گربه بنگال

شباهت های بین تویگرها و گربه های بنگال خانگی

مانند گربه بنگال خانگی، تویگرها بسیار آموزش پذیر و وفادار هستند. این حیوانات عاشق آب هستند و می توانند تا حدودی شبیه سگ باشد. آنها با حیوانات دیگر و کودکان به خوبی کنار می آیند. تویگرها همچنین می توانند برای راه رفتن با بند و انجام "ترفندهای" دیگر آموزش ببینند.


تویگرها در بیشتر موارد مانند "گربه های معمولی" هستند

هنگامی که از یک تویگر نگهداری می کنید، متوجه می شوید که نیازهای آن بسیار شبیه به یک گربه معمولی خانگی است. همان غذای گربه را می خورد و به طور کلی به مراقبت دامپزشکی یکسانی نیاز دارد. این حیوانات مانند اکثر گربه های اهلی، از آرامش لذت می برند. به یاد داشته باشید که گربه ها موجوداتی شبانه هستند و بیشتر در شب فعال هستند.


آنها باهوش و فعال هستند

تویگرها ممکن است از طریق بازی، اسباب بازی و/یا حیوان خانگی دیگر به تحریک بیشتری نیاز داشته باشند تا حوصله آنها سر نرود. این حیوانات کمی خوی وحشی دارند بنابراین اجازه ندهید که خیلی بیرون باشند چون ممکن است خیلی از خانه دور شوند. گربه های تویگر مانند دوستان بنگالی آن ها، از آب لذت می برند و گربه های بسیار فعالی هستند. شما ممکن است به اسباب بازی های اضافی احتیاج داشته باشید و باید برای حیوان خانگی تا حدودی فعال تر از حد معمول آماده شوید. 


عقیم سازی ، عقیم سازی و طول عمر

اگر قصد ندارید گربه خود پرورش دهید، حتماً آن را عقیم کنید. طول عمر این حیوانات مشابه سایر گربه های خانگی است، معمولا 10-15 سال یا بیشتر!


آنچه حیوان خانگی جدید شما نیاز دارد

گربه ها به طور کلی حیوانات خانگی ساده ای هستند و با بسیاری از محیط ها سازگار می شوند. با این حال، قبل از اینکه یک تویگر را به خانه خود بیاورید، مطمین شوید که هیچ گونه حساسیتی وجود ندارد. یک نقطه آفتابی و گرم برای استراحت روزانه، ظرف دستشویی، چند اسباب بازی گربه، یک کاسه برای غذا و آب و معاینات منظم و واکسیناسیون چیزهایی است که به آنها احتیاج خواهید داشت.
در «مای ملو» تبلیغات رایگان است. برای ارسال آگهی خود «اینجا» کلیک کنید.

نظرسنجی: حیوان خانگی مورد علاقه شما چیست؟
44% سگ
26.7% گربه
14% طوطی
5.3% خرگوش
5.3% مرغ عشق
4.7% هیچکدام از موارد بالا
سوال نیم روز

 • ماهی از طریق کدام عضو اکسیژن می گیرد؟
  برای دیدن پاسخ 2 ثانیه موس خود را بر روی این متن قرار دهید یا این متن را یک مرتبه لمس کنید و 2 ثانیه منتظر بمانید.

  پاسخ

  آبشش  اگرچه داشتن بچه گربه های زیبا و بازیگوش یک نعمت است ولی بدلیل عدم کنترل جمعیت حیوانات، جمعیت گربه ها نمودار افزایشی و نگران کننده دارد. ما از تمامی حا ...