لطفا صبر کنید ...

شما تنها یک قدم تا پیوند قلب ها فاصله دارید. برای شروع اینجا کلیک کنید
تمامی خدمات انجمن حمایت از حیوانات و طبیعت «مای ملو» کاملا رایگان بوده و هیچ هزینه ای در هیچ قسمتی از کاربران دریافت نمی شود.

(مقاله) 5 دلیل برای پیوستن به انجمن های حمایت از حیوانات
دسته بندی: مقالات ، تاریخ انتشار: 1400/07/04 ، آخرین بروزرسانی: 1400/07/30
بازگشت به صفحه قبل پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم   


حیوانات لایق دوست داشتن بی قید و شرط هستند. شما وقتی به آنها اهمیت می دهید مهارتهای ارزشمندی را فرا می گیرید و جنبه هایی از خود را که هرگز نمی شناختید کشف می کنید. برای دوستداران حیوانات، احاطه شدن توسط این موجودات زیبا و دوست داشتنی می تواند سعادت مطلق باشد و برای کسانی که هنوز تجربه شیرین همزیستی با حیوانات را ندارند، اولین تجربه می تواند مزایایی بسیار بیشتر از آنچه تصور می کنید به همراه داشته باشد.

پیوستن به انجمن های حمایتی حیوانات

در این نوشتار به 5 دلیل اصلی برای پیوستن به انجمن های حمایت از حیوانات می پردازیم.
 
1. آنها به شما می آموزند که صبور تر باشید
باید قبول کنیم کار با حیوانات همیشه به همان راحتی که به نظر می رسد نیست. هیچ دو حیوانی یکسان نیستند و هنگام کار در یک پناهگاه حیوانات و یا انجمن های حمایت از حیوانات، با حیوانات بسیاری با خلق و خوهای متفاوت و متنوع بر می خورید. حیوانات همچنین می توانند از نظر احساسی موجوداتی بسیار آسیب پذیر باشند، بنابراین هنگام برخورد با آنها باید با صبوری مراقب آنها باشید. 
هنگام برخورد با دیگر انسان ها، ما توانایی بیان احساسات و عواطف خود را با کلمات و حرکات داریم. اما برای حیوانات، شما خود را از طریق کنش گر های احساسی بیان می کنید. به همین دلیل است که حساسیت و صبر در کار با حیوانات عوامل مهمی هستند. 

2. حیوانات می توانند شما را شادتر و سالم تر کنند - این یک واقعیت علمی است
هر زمان که با حیوانات ارتباط برقرار می کنیم، نوعی هورمون شادی و رضایت در بدن شما ترشح می شود، نورون ها را در مغز خود فعالتر می کنید و به کاهش استرس هایی که ممکن است ذهن ما را هر روزه تحت تاثیر قرار دهد، کمک می کنیم. از نظر علمی ثابت شده است که حیوانات برای افرادی که با استرس و افسردگی دست و پنجه نرم می کنند بسیار مفید خواهند بود. داشتن حیوانات تاثیرات مثبتی بر افرادی که از تنهایی  رنج می برند دارد. مطالعات نشان داده است که وجود سگ، گربه یا خرگوش باعث بهبود روحیه کودکان مبتلا به اوتیسم و افراد مبتلا به آلزایمر شده است. بنابراین تعجبی ندارد که داوطلب شدن برای کار با حیوانات تاثیر مشابهی داشته باشد.

3. به اهمیت زندگی در لحظه پی خواهید برد
برای انسان هایی مانند ما، همیشه پیوندی ناگسستنی و ناپیدا میان گذشته و آینده تعریف شده است. ما واقعاً هیچ وقت در لحظه نیستیم و مدام به شام دیروز یا آنچه می توانیم در آخر هفته آینده انجام دهیم فکر می کنیم و این افکار اغلب توانایی تصمیم گیری ما را تحت تاثیر قرار می دهد. وقتی زمان بیشتری را در حضور حیوانات بگذرانید، به اهمیت زندگی در لحظه پی خواهید برد. به ویژه برای حیواناتی که انواع آسیب یا سوء استفاده را تجربه کرده اند. برای آنها، آن لحظه با حضور شما واقعیت نهایی است. این چیزی است که به آنها کمک می کند تا وحشت گذشته خود را پشت سر بگذارند.

4. لطف بی انتظار را با همه وجود خود درک می کنید
بیشتر اوقات، ما پول می دهیم زیرا در عوض چیزی می خواهیم. اما وقتی به یک پروژه داوطلبانه برای حمایت و مراقبت از حیوانات ملحق می شوید، خواهید آموخت که ارزشمند ترین چیزی که می توانید در عوض به دست آورید، خاطرات است. خاطرات به همراه مقدار زیادی محبت که از حیوانات دریافت می کنید. شما صدای کسانی می شوید که نمی توانند صحبت کنند و این رضایت فوق العاده ای دارد. 
با کار با حیوانات به زودی متوجه خواهید شد که مراقبت، قوی ترین زبان است و مراقبت از حیوان می تواند مهارت های ارتباطی شما را به طرز چشمگیری بهبود بخشد.

5. شما می توانید یک تغییر واقعی ایجاد کنید
ممکن است در گذشته به خیریه ها کمک مالی کرده باشید و از خود بپرسید آیا این کافی است؟ وقتی به یک پروژه داوطلبانه ملحق می شوید، پیش خود سوگند می خورید که وقت خود به یک هدف ارزشمند اختصاص دهید تا تغییری واقعی ایجاد کنید. حال شما به جای تامین بودجه برای دیگران، خود به انجام کار می پردازید. پرستاری از توله سگ های بیمار در پناهگاه، کار با گوساله ها در روستاها، کمک به درمان گربه آسیب دیده از تصادف خودرو، غذا رسانی به سگ ها، کمک به درمان پرنده ها، یافتن صاحب حیوان و بسیاری موارد متنوع دیگر تجربه بسیار متفاوتی با کلیک روی دکمه "اهدا" است و تاثیر ماندگارتری بر جای خواهد گذاشت.

 
در «مای ملو» تبلیغات رایگان است. برای ارسال آگهی خود «اینجا» کلیک کنید.

نظرسنجی: روز جهانی گربه چه روزی است؟
72.2% 17 مرداد (8 آگوست)
22.2% 4 شهریور (26 آگوست)
5.6% 26 بهمن ماه (14 فوریه)
سوال نیم روز

  • پس از جفت گیری کدام عنکبوت شریک زندگی خود را می بلعد؟
    برای دیدن پاسخ 2 ثانیه موس خود را بر روی این متن قرار دهید یا این متن را یک مرتبه لمس کنید و 2 ثانیه منتظر بمانید.

    پاسخ

    بیوه سیاه    یکی از امکانات ویژه سایت «مای ملو» قابلیت ثبت حیوانات و حفظ سوابق آنها بطور رایگان است. شما از این پس میتوانید با خیال راحت حیوان خود را به «مای ملو» ...