لطفا صبر کنید ...

شما تنها یک قدم تا پیوند قلب ها فاصله دارید. برای شروع اینجا کلیک کنید
تمامی خدمات انجمن حمایت از حیوانات و طبیعت «مای ملو» کاملا رایگان بوده و هیچ هزینه ای در هیچ قسمتی از کاربران دریافت نمی شود.

(مقاله) چرا نباید نوزاد حیوانات را لمس کرد؟
دسته بندی: مقالات، تاریخ انتشار: 1401/01/02، آخرین بروزرسانی: 1401/01/02 ساعت 07:11 ب.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 


کارشناسان می گویند که این باید برای مردم جا بیافتد که زمانی که ما اقدام به لمس نوزاد حیات وحش می کنیم، اصطلاحاً آن موجود بوی انسانی می گیرد که این مورد سبب ترد آن توسط والد خواهد شد.
فصل بهار موعد تولد دوباره طبیعت و آغازی نو برای نمایان شدن زیبایی های طبیعت است. در فصل بهار و به ویژه در تعطیلات عید نوروز حضور مردم در طبیعت بکر کشور نیز بیشتر می شود. این حضور در طبیعت که موجب آشنایی بیشتر مردم با زیبایی آفریده های خداوند می شود، اگر با رعایت نکات زیست محیطی همراه نباشد، می تواند به طور خواسته یا ناخواسته باعث آسیب به عرصه های طبیعی و زیستگاه های حیات وحش شود.

در طبیعت آتش روشن نکنید


در رابطه با برخی از این اصول مهم در زمان حضور در طبیعت کارشناسان می گویند که یکی از نکات بسیار مهم در زمان حضور در زیستگاه حیات وحش، عدم تعارض به زیستگاه آن هاست. باید توجه داشته باشیم که نزدیک شدن به لانه پرندگان یا سایر گونه ها حتی اگر برای عکس گرفتن هم باشد، باید از این پرهیز کرد چرا که این کار سبب برهم خوردن آرامش جانوران است. مورد دیگر عدم لمس و یا نزدیک شدن به نوزاد حیات وحش است. باید این مهم برای مردم جا بیافتد که زمانی که ما اقدام به لمس نوزاد حیات وحش می کنیم، اصطلاحاً آن موجود بوی انسانی می گیرد که این مورد سبب ترد آن توسط والد خواهد شد.

با اینکه توصیه اکید می شود که "نوزاد حیات وحش را به هیچ وجه لمس نکنید"، متاسفانه در مواردی دیده شده است که گردشگران اقدام به جابه جایی نوزاد برخی گونه ها می کنند. این افراد نوزاد را نگهداری و با مواد نامناسب آن را تغذیه می کنند که این کار موجب مرگ آن خواهد شد.

در برخی گونه ها، والد، نوزاد خود را در میان بوته های بلندتر رها می کند و به جست وجو غذا برای آن می پردازد. در نتیجه ممکن است مدتی نوزاد خود را تنها بگذارد و پس از یافتن غذا برگردد. با این وجود اگر نوزاد حیات وحش را تنها دیدیم مطمین باشیم که والد آن برای نگهداری نوزاد خود باز می گردد و نوزاد نیازی به حمایت ما ندارد.
در هنگام مشاهده نوزادان حیات وحش تنها کاری که باید بکنیم این است که تا حد امکان از آن فاصله بگیریم و به هیچ وجه به آن نزدیک نشویم.
از توصیه های دیگر اینکه در زمان حضور در طبیعت مراقب پوشش گیاهی باشیم و به هیچ وجه بوته ها را نکنیم، برای ایجاد هر یک از انواع گیاهانی که در عرصه های طبیعی وجود دارند زمان زیادی صرف شده و جایگزین آن ها به همین راحتی ممکن نخواهد بود. در این میان بوته های بیابانی نیز ارزش بسیار بالایی دارند و کندن آن ها می تواند ایجاد کانون و طوفان های گرد و غبار را در پی داشته باشد.

کارشناسان همچنین درباره روشن کردن آتش در جنگل ها هشدار می دهند و روشن کردن آتش در طبیعت فقط در مواردی که برای حفظ حیات (در امان ماندن از سرما و یا حمله جانوران وحشی) مجاز می دانند و در غیر این صورت باید از این کار پرهیز کرد. از هموطنان می خواهم که از انداختن ته سیگار در طبیعت نیز جداً خودداری کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم [لینک]. نویسنده: مهدی زارع خورمیزی در «مای ملو» تبلیغات رایگان است. برای ارسال آگهی خود «اینجا» کلیک کنید.

نظرسنجی: میوه مورد علاقه شما چیست؟
31.9% گیلاس
29.4% توت فرنگی
14.3% سیب
10.9% هیچکدام از موارد بالا
9.2% گلابی
4.2% انگور
سوال نیم روز

  • ماهی از طریق کدام عضو اکسیژن می گیرد؟
    برای دیدن پاسخ 2 ثانیه موس خود را بر روی این متن قرار دهید یا این متن را یک مرتبه لمس کنید و 2 ثانیه منتظر بمانید.

    پاسخ

    آبشش    وب سایت «وصیت ساز» اولین و تنها سرویس ایرانی در جهت نگارش و ثبت وصیت نامه های آنلاین است. در این وب سایت میتوانید وصیت نامه خود را با ظریفترین جزییات ...