لطفا صبر کنید ...

شما تنها یک قدم تا پیوند قلب ها فاصله دارید. برای شروع اینجا کلیک کنید
تمامی خدمات انجمن حمایت از حیوانات و طبیعت «مای ملو» کاملا رایگان بوده و هیچ هزینه ای در هیچ قسمتی از کاربران دریافت نمی شود.

(مقاله) فعالیت های اجتماعی حمایت از طبیعت
دسته بندی: مقالات، تاریخ انتشار: 1401/03/08، آخرین بروزرسانی: 1401/03/08 ساعت 12:04 ق.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 


یکی از شرایط بسیار مهم فعالیت های اجتماعی و آموزشی، استمرار و تداوم آن فعالیت است. گروه های داوطلبانه و مردمی این موضوع را به خوبی درک کرده و در زمینه های مختلف علی الخصوص محیط زیست با در نظر گرفتن این شرط مهم سعی بر آموزش و فرهنگسازی دارند تا بتوانند به خواست و هدف مشترک خود یعنی حفظ و نگه داری از محیط زیست و منابع طبیعی برسند.

بزرگداشت روز جهانی تالاب ها در کنار تیمار و رهاسازی پرندگان، نذر علوفه، پاکسازی طبیعت و برگزاری کارگاه مختلف محیط زیستی از جمله برنامه های برگزار شده گروه های مردمی و دوستداران طبیعت در این هفته می باشد. ما [خبرگزاری فارس] نیز همچون گذشته تلاش کردیم در قرار سبز هفتگی خود با انتشار و پوشش رسانه ای این فعالیت ها، حمایت خود را از گروه های مردمی و داوطلبانه اعلام کنیم.

نذر علوفه در ایران

برگزاری برنامه پیاده روی و پاکسازی زباله در اقلید فارس
 همین حالا به جامعه حامیان حیوانات و طبیعت «مای ملو» بپیوندید و ما را در این مسیر زیبا همراهی کنید. برای شروع اینجا کلیک کنید.

به مناسبت هفته سلامت و در راستای فرهنگ سازی در بین جوامع محلی تالاب کافتر، برنامه پیاده روی و جمع آوری زباله به همت انجمن دوستداران زاگرس سبز اقلید و با حضور گروه های سنی مختلف به ویژه دانش آموزان در روستای خنجشت استان فارس برگزار شد.

برگزاری کارگاه آموزش محیط زیستی برای دهیاران بخش ویلکیج نمین

با تلاش و هماهنگی گروه های محیط زیستی استان اردبیل و با توجه به اینکه دهیاران یکی از مهم ترین گروه های هدف جهت آموزش های زیست محیطی هستند، کارگاهی آموزشی در خصوص مدیریت پسماند و همچنین اهمیت حفاظت از محیط زیست برای دهیاران بخش ویلکیج نمین برگزار شد.

 برگزاری نمایشگاه بازیافت در آبپخش

به همت دوستداران طبیعت و با همکاری مربیان و معلمان دبستان آوین آبپخش، نمایشگاه وسایل کاربردی از مواد دور ریز و استفاده از انواع وسایل دورریختنی همچون بطری های آب و نوشابه، قوطی نوشابه، مقوا و تایر فرسوده، در این شهر از استان بوشهر برگزار شد.

گرامیداشت روز جهانی پرندگان مهاجر در بندر انزلی

به منظور گرامیداشت روز جهانی پرندگان مهاجر، با همکاری فعالین حوزه محیط زیست بندر انزلی، اردوی یک روزه ای در جنگل قلمگوده شیلات استان گیلان با حضور اولیا و اعضای فعال کانون پرورش فکری غازیان برگزار و در خصوص اهمیت پرندگان و نقش آنها در اکوسیستم جنگل، دریا و تالاب آموزش و اطلاع رسانی شد.

توزیع 64 قلم تجهیزات اطفاء حریق در گچساران

پس از آتش سوزی های فراوان در مناطق مختلف محیط زیستی و در راستای برگزاری کلاس های آموزش اطفاء حریق در استان کهگیلویه و بویر احمد، با تسهیلگری تشکل نهضت سبز زاگرس، 64 قلم تجهیزات اطفاء حریق توسط بنیاد یاران عشق تامین و به تشکل های محیط زیستی گچساران تحویل داده شد.

اجرای طرح یک ساعت با محیط بان در مدارس شهرستان اردبیل

با تلاش فعالین محیط زیستی و دوستداران طبیعت، طرح یک ساعت با محیط بان به منظور فرهنگ سازی، حفظ و حراست از محیط زیست، ارتقا سطح آگاهی و دانش زیست محیطی دانش آموزان و همچنین آشنایی هرچه بیشتر آنها با فعالیت های محیط بانان، در شهر هیر استان اردبیل برگزار شد.

 برگزاری کارگاه آموزشی در تالاب آق قشلاق بجنورد 

به همت دوست داران طبیعت به ویژه فعالین حوزه حیات وحش استان خراسان شمالی و با همکاری ادارات محیط زیست و آموزش و پرورش بجنورد، کارگاهی آموزشی با محوریت ضرورت حفظ و نگهداری از حیات وحش تالاب برای دانش آموزان روستای آق تپه در حاشیه تالاب آق قشلاق برگزار شد.

 اجرای برنامه های آموزشی به مناسبت روز جهانی پرندگان مهاجر در هرمزگان

به مناسبت روز جهانی پرندگان مهاجر و با مشارکت گروه دوستداران طبیعت بندر خمیر، برنامه های آموزشی با عنوان دلایل مهاجرت پرندگان، انواع مهاجرت و نحوه مهاجرت آنها برای دانش آموزان شهرستان های بندرعباس، بندر خمیر و بندر جاسک در استان هرمزگان برگزار شد.

کارگاه آموزشی آشنایی با گونه های پرندگان مهاجر در کنارک

به همت فعالین محیط زیست در استان سیستان و بلوچستان، کارگاه آموزشی آشنایی با گونه پرندگان مهاجر در مدرسه حضرت معصومه شهرستان کنارک برگزار و دانش آموزان با اهمیت وجود پرندگان در طبیعت و نقش آنها در چرخه غذایی آشنا شدند.

بازگشت دو پرنده شکاری سارگپه به دامان طبیعت خوزستان

دو بهله پرنده شکاری سارگپه آسیب دیده که توسط شهروندان دوستدار حیات وحش به اداره حفاظت محیط زیست مسجدسلیمان تحویل داده شده بودند، پس از تیمار و کسب اطمینان از سلامت کامل در منطقه حفاظت شده هفت شهیدان استان خوزستان رهاسازی و به دامان طبیعت بازگشتند.

برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با پرندگان مهاجر در سلکه

با تلاش دوستداران حیات وحش استان گیلان، به مناسبت روز جهانی پرندگان مهاجر و با شعار «بخاطر پرنده ها شبها نورچراغها را کم کنید» کارگاه آموزشی آشنایی با پرندگان مهاجر، ویژه دانش آموزان پایه یازدهم دبیرستان فاطمه زهرا (س) صومعه سرا در پناهگاه حیات وحش سلکه برگزار شد.

 برگزاری کارگاه پرنده نگری در تالاب حله بندر گناوه

به مناسبت روز جهانی پرندگان مهاجر و با تلاش دوستداران حیات وحش استان بوشهر، برنامه آشنایی با پرندگان تالاب حله و پرنده نگری با حضور حداکثری علاقمندان حوزه محیط زیست در منطقه حفاظت شده حله استان بوشهر برگزار شد.

اجرای طرح یک ساعت با محیط بان در آق گل

با هماهنگی و همکاری انجمن های حامی حیات وحش استان همدان، مراسم بزرگداشت روز جهانی پرندگان مهاجر با عنوان یک ساعت با محیط بان، در مدرسه دخترانه حسینی مقدم شهر آقگل برگزار و به دانش آموزان فعال در حوزه محیط زیست این شهرستان جوایزی اهدا شد.

پاکسازی تالاب قوری گل

خانه فعالین محیط زیست آذربایجان شرقی در روز جهانی پرندگان مهاجر و به منظور حمایت از حیات وحش و محیط زیست، ویژه برنامه پاکسازی زباله را در تالاب قوری گل شهرستان تبریز برگزار کردند.

طرح پویش نه به زباله در مدارس کرمان

طرح پویش نه به زباله در چهارمین روز از هفته سلامت به همت فعالین محیط زیستی کرمان و با همکاری اداره آموزش و پرورش در تمامی مدارس استان برگزار گردیده و این حرکت دانش آموزان موجب توجه بیشتر خانواده ها در حفاظت از محیط زیست شده است.


پرندگان مهاجر موضوع کارگاه های آموزشی در سیستان و بلوچستان 

با تلاش دوستداران و حامیان فعال حیات وحش استان سیستان و بلوچستان و به مناسبت روز جهانی پرندگان مهاجر، دانش آموزان مدارس شهرستان چابهار در کارگاه های آموزشی که به همین منظور برگزار شده بود، با اهمیت و خصوصیات پرندگان مهاجر آشنا شدند.

تیمار و رهاسازی یک بهله عقاب طلایی در اشکورات رودسر

یک بهله عقاب طلایی که توسط یکی از حامیان محیط زیست در منطقه اشکورات رودسر استان گیلان تحویل اداره حفاظت محیط زیست شده بود، پس از درمان و بهبودی کامل در منطقه کوهستانی رهاسازی و به طبیعت بازگردانده شد.

اجرای طرح مسیر سبز، ایران پاک در کندوان  آذربایجان شرقی

در راستای اجرای طرح «مسیر سبز، ایران پاک» عملیات پاکسازی زباله های محور کندوان تا روستای حیله ور شهرستان اسکو با مشارکت دوستداران طبیعت و اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان در استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

اجرای موفقیت آمیز حفر چاه قنات در منطقه حفاظت شده میان جنگل در شهر فسا

عاشقان طبیعت شهرستان سروستان و نیروهای محیط زیست شهرستان فسا با همراهی عشایر محلی، موفق به حفر چاه قنات، بیرون آوردن آب و ساخت آبشخور برای حیات وحش در منطقه حفاظت شده میان جنگل استان فارس شدند.

برگزاری کلاس آموزشی روز جهانی پرندگان مهاجر در رودسر

با تلاش و پیگیری گروه های فعال محیط زیستی استان گیلان و به مناسبت روز جهانی پرندگان مهاجر و همچنین هفته سلامت، کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر کلاسی آموزشی با موضوع آشنایی با پرندگان مهاجر را در مدرسه غیر انتفاعی نیک اندیشان این شهرستان برگزار کردند .

برگزاری کارگاه آموزشی زیست محیطی در سایت مرال شهرستان نمین

به همت گروه های فعال و حامی محیط زیست، کارگاه آموزشی زیست محیطی برای 200 نفر از دانش آموزان در سایت مرال شهرستان نمین استان اردبیل برگزار و توضیحاتی در خصوص اقدامات قابل اجرا برای حفظ محیط زیست و نقش افراد در حفاظت از طبیعت ارایه شد.

برگزاری وبینار اهمیت حفاظت از پرندگان مهاجر در فارس

به مناسبت روز جهانی پرندگان مهاجر، گروه پرنده نگری بختگان با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس، وبینار اهمیت حفاظت از پرندگان مهاجر را با حضور پرنده نگران و علاقمندان محیط زیست در این استان برگزار کرد.

آشنایی دانش آموزان با پرندگان مهاجر تالاب گندمان

به مناسبت روز جهانی پرندگان مهاجر و با تلاش فعالین حیات وحش استان چهارمحال بختیاری، دانش آموزان حاشیه تالاب گندمان از طریق پرنده نگری در این تالاب، با پرندگان مهاجر و نحوه حفاظت از آنها آشنا شدند.

رهاسازی یک قطعه بوتیمار کوچک در کاشان

یک قطعه بوتیمار کوچک که توسط خانواده ای طبیعت دوست در استان اصفهان به اداره حفاظت محیط زیست کاشان تحویل داده شده بود؛ پس از تیمار و اطمینان از سلامتی کامل، در زیستگاه طبیعی خود رهاسازی شد.

بازگشت یک قلاده گورکن گرفتار در ساختمان مسکونی به طبیعت

با تلاش و پیگیری های گروه های مردمی به ویژه علاقه مندان محیط زیست، یک قلاده گورکن که در ساختمان مسکونی در ایلام گیر افتاده بود، توسط مامورین حفاظت محیط زیست زنده گیری و پس از بررسی های اولیه در زیستگاه خود رهاسازی شد.

برگزاری برنامه آموزشی پرندگان مهاجر در میاندوآب

با همکاری تعدادی از انجمن های محیط زیستی آذربایجان غربی و همزمان با روز جهانی پرندگان مهاجر، برنامه های آموزشی و پروژه های مشارکتی برای دانش آموزان مقطع ابتدایی روستای ملاکندی در شهرستان میاندوآب برگزار شد.

 پویش نه به زباله در شهرستان رابر

با همکاری فعالین محیط زیست و اداره آموزش و پرورش شهرستان رابر، پویش نه به زباله در مدرسه، با حضور دانش آموزان متوسطه اول مدرسه دخترانه حضرت زینب( س) این شهرستان از استان کرمان برگزار شد.

نذر علوفه برای نجات گونه های جانوری حیات وحش بافق

با توجه به مشکل خشکسالی اخیر و کمبود آذوقه در مناطق تحت مدیریت شهرستان بافق استان یزد، یک خیر دوستدار محیط زیست جهت نجات حیات وحش این منطقه اقدام به تهیه علوفه کرده و از دیگر خیرین خواست تا با انجام چنین برنامه هایی به محیط زیست و بویژه حیات وحش کمک کنند.


منبع: خبرگزاری فارس [لینک]
در «مای ملو» تبلیغات رایگان است. برای ارسال آگهی خود «اینجا» کلیک کنید.

نظرسنجی: روز جهانی گربه چه روزی است؟
53.6% 17 مرداد (8 آگوست)
29% 26 بهمن ماه (14 فوریه)
17.4% 4 شهریور (26 آگوست)
سوال نیم روز

  • بیشتر فیلهای آسیایی را که می توان در زیستگاه طبیعی خود یافت، در کدام کشور می توان یافت؟
    برای دیدن پاسخ 2 ثانیه موس خود را بر روی این متن قرار دهید یا این متن را یک مرتبه لمس کنید و 2 ثانیه منتظر بمانید.

    پاسخ

    هند    یکی از امکانات ویژه سایت «مای ملو» قابلیت ثبت حیوانات و حفظ سوابق آنها بطور رایگان است. شما از این پس میتوانید با خیال راحت حیوان خود را به «مای ملو» ...