لطفا صبر کنید ...

شما تنها یک قدم تا پیوند قلب ها فاصله دارید. برای شروع اینجا کلیک کنید
تمامی خدمات انجمن حمایت از حیوانات و طبیعت «مای ملو» کاملا رایگان بوده و هیچ هزینه ای در هیچ قسمتی از کاربران دریافت نمی شود.

(مقاله) چگونه به صورت مودبانه ای به همسایه خود درباره سگ پر سروصدای آن ها تذکر دهیم
دسته بندی: مقالات، تاریخ انتشار: 1401/10/01، آخرین بروزرسانی: 1401/10/02 ساعت 10:27 ب.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 


بر اساس کتاب A Dog's Purpose ، سگ ها خود را "محافظ" گونه انسان می دانند. حتی گلدن رتریورها (نوعی نژاد سگ) که جزو قدیمیترین، آرام ترین و شناخته شده ترین گونه های سگ هستند هم موقع تحویل اسباب بازی جدیدشان برای همه (شامل فروشنده، عابر و غیره) پارس می کنند!
سگ همسایه و پارس کردن
به عنوان صاحب سگ ها ما وظیفه داریم که به آنها یاد دهیم چه زمانی ساکت باشند. همه افراد جامعه فارغ از درجه اجتماعی، پارس سگ های تنها (و حتی به همراه صاحبشان) را تجربه می کنند. با این وجود بسیاری از سگ های خوب آموزش دیده می توانند صدای مهاجم را از عابر تشخیص دهند ولی متاسفانه برخی دیگر از سگ ها به خش خش ها و کوچکترین صداها (یادمان باشد قدرت شنوایی سگ ها به مراتب قویتر از انسان است) به پارس در می آیند. اگر سگ همسایه شما از نوع پر سر و صدا (حساس) است رویکردهای زیر ممکن است بتواند به شما کمک کند.


1. گوش کنید و مشاهده کنید: پارس کردن چه زمانی اتفاق می افتد؟ با بازدیدکننده، عابران رهگذر، وقتی تنها هستند (و می ترسند)، موقع تحویل بسته های پستی، صدای بوق ماشین ها، کوبیدن میخ به دیوار (به عنوان مثال برای نصب تابلو)، ضربه زدن یا زنگ در، زمانی که بوی خاصی می آیند (مانند بوی مواد مخدر)؟ آیا سگ در تمام زمانی که طوفان می شود پارس می کند؟ حقایق را با دقت مشاهده کنید. تاریخ ها و زمان ها را به مدت 2 تا 3 هفته به صورت کتبی و بدون تفسیر ذهنی به طور عینی ثبت کنید.

2. ارتباط همسایگی و آرامش: حفظ رابطه همسایگی خوب نیازمند ارتباط شفاف و صادقانه است. با مهربانی، به همسایه خود اطلاع دهید. هنگام ناامیدی از شکایت کردن خودداری کنید. صبر کنید تا بتوانید با آرامش در مورد پارس سگ صحبت کنید. آماده گوش دادن و آماده سازش باشید. "آقای محمدی عزیز، ما مشاهده کردیم که بعد از رفتن شما به سر کار، سگ جوان شما تمام روز برای شما دلتنگی (پارس) می کند." به یاد داشته باشید، لحن آرام کلید پیروزی است.
صاحبان سگ ها معمولا آن ها را بسیار دوست دارند لذا هنگام شکایت در مورد سگ ها کمال آرامش و دل جویی را داشته باشید. بهتر آن است که نام سگ (بجای سگتان) را در مکالمات خود استفاده نمایید. مثال: فرشته (نام سگ) موقع رفتن شما می ترسد و پارس می کند.

3. روی راه حل تمرکز کنید: نحوه تاثیر پارس کردن بر شما و خانواده تان را با آن ها مطرح کنید. به یاد داشته باشید که یافتن راه حل گروهی بسیار بهتر از شکایت صرف است. به عنوان مثال (از خانواده خود بپرسید) «چه راه کاری را پیشنهاد می کنید که در هنگام رعد و برق حیوان را بشود آرام نگه داشت یا صدای پارس آن را تحمل کرد؟». باز هم می گوییم که حساسیت سگ ها به صدا، بو و حرکت بسیار بیشتر از انسان ها است و این می بایست در هنگام یافتن راه کارها در نظر گرفته شود و نیز نباید انتظار یک راه حل آنی و سریع داشته باشید.
فراموش نکنید که سگ ها نگهبانان انسان ها و بهترین دوستان گونه انسانی در تمامی دوران های تاریخ بوده اند. لذا آن ها شایسته درک و صبوری هستند.

4. سیاستمداری صبور باشید: توجه داشته باشید که همسایه شما ممکن است از مشکل پارس سگش بی خبر باشد (اگر سگش فقط در زمان غیبت او پارس می کند). به همسایه خود به طور مودبانه زمان هایی را که سگشان پارس می کند توضیح دهید. به عنوان مثال، "پنبه از ساعت 9 صبح تا 11:30 صبح پارس می کند و دوباره از ساعت 14:00 تا 4:30 بعد از ظهر باعث ایجاد اختلال می شد". اگر همسایه شما مایل به یافتن (یا امتحان) راهکارهایی برای کمک به حل این مشکل است، به او فرصت دهید تا تکنیک هایی مانند آموزش در خانه یا آموزش حرفه ای سگ را به کار گیرد. 

5. یادداشت مودبانه: اگر تلاش ها برای برقراری ارتباط رودررو ناموفق بود (یا سر زدن شما به همسایتان مورد توجه قرار نمی گیرد) یک یادداشت دوستانه و دیپلماتیک بنویسید. شکایت صرف ممکن است ایده خوبی به نظر برسد، اما این ایده خوبی نیست، به خصوص اگر همسایه شما از پارس سگش بی خبر باشد. به یاد داشته باشید که همسایه شما در بسیاری موارد از پارس کردن سگ خود با خبر است و به دلیل فشار روحی و خجالت از شرایط ممکن است گوشه گیر (و یا متهاجم) شود و این حس را ایجاد کند که به شما بی اعتنایی می کند. لذا همواره صبور، مودب و دارای درک متقابل باشید. یادتان باشد که بسیاری افراد فشار روحی خود را بر سر حیوان بینوا خالی می کنند. لذا در موقع صحبت با همسایه خود حیوان را در نظر بگیرید.

6. با سگ همسایه دوست شوید: اگر سگ همسایه به سمت شما پارس می کند، از همسایه خود بخواهید که شما را به هم معرفی کند. اگر سگ آرام تر شود، ممکن است وقتی شما را می بیند دیگر پارس نکند. توجه داشته باشید که قبل از دادن غذا (یا هر جایزه دیگری) به سگ ها حتما اجازه بگیرید.

7. به دنبال یک مقام بالاتر باشید: بسیاری از ساختمان ها دارای صاحب خانه، مدیران ساختمان، هییت مدیره آپارتمان و ...  و قوانین و مقررات خاص خود هستند. گاهی اوقات یک نامه دوستانه از مدیر ساختمان معجزه می کند!

8. به عنوان آخرین راه چاره با مقامات قضایی تماس بگیرید: اگر پارس سگ همچنان در زندگی روزمره شما اختلال ایجاد می کند، از مقامات قضایی برای اجرای احکام مربوط به سر و صدا پرس و جو کنید. از همسایه ها بخواهید که سر و صدا را تایید کنند تا تنها ساکن بد اخلاق و غرغرو در ساختمان نباشید! توجه داشته باشید که این راه کار ممکن است باعث عواقب منفی پایدار و طولانی شود زیرا کسانی که حیوان خانگی دارند گاهی به حد جنون حیوان خود را دوست دارند و از آن محافظت می کنند و این باعث کینه های ماندگاری در آن ها می شود.

در «مای ملو» تبلیغات رایگان است. برای ارسال آگهی خود «اینجا» کلیک کنید.

نظرسنجی: روز جهانی گربه چه روزی است؟
53.6% 17 مرداد (8 آگوست)
29% 26 بهمن ماه (14 فوریه)
17.4% 4 شهریور (26 آگوست)
سوال نیم روز

  • بیشتر فیلهای آسیایی را که می توان در زیستگاه طبیعی خود یافت، در کدام کشور می توان یافت؟
    برای دیدن پاسخ 2 ثانیه موس خود را بر روی این متن قرار دهید یا این متن را یک مرتبه لمس کنید و 2 ثانیه منتظر بمانید.

    پاسخ

    هند    یکی از نگران کننده ترین خطراتی که حیوانات خانگی بخصوص گربه و سگ ها را تهدید میکند بیماری بسیار مسری چشمی ناشی از هرپس ویروس است. ما از همه متخصصان و خ ...