لطفا صبر کنید ...

شما تنها یک قدم تا پیوند قلب ها فاصله دارید. برای شروع اینجا کلیک کنید
تمامی خدمات انجمن حمایت از حیوانات و طبیعت «مای ملو» کاملا رایگان بوده و هیچ هزینه ای در هیچ قسمتی از کاربران دریافت نمی شود.

(مقاله) چرا حیوانات در باغ وحش های ایران تلف میشوند؟
دسته بندی: مقالات ، تاریخ انتشار: 1399/11/13 ، آخرین بروزرسانی: 1400/08/20 ساعت 05:21 ق.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 


بارها و بارها میشنویم و میبینیم که حیوانات در باغ وحش های ایران تلف میشوند، آزار می بینند و بطور مناسبی رسیدگی نمی شوند. آیا این طبیعی است؟

به نظر می رسد که آزار دیدن، نگهداری در شرایط نامناسب و در نهایت تلف شدن حیوانات در باغ وحش های ایران یک بحث پیش پا افتاده است و مسیولین کشور کوچکترین واکنشی به این اخبار نشان نمی دهند. نمونه های اخبار مرتبط را می توان در اخبار روزانه و شبکه های اجتماعی به کرار دید:

دنیای حیوانات هم مثل انسانها پر از خبرهای خوب و بد است. گاهی خبر تولد حیوانی با نمک را می شنویم و گاهی هم خبر کشته شدن زبان بسته ای به دست شکارچیان. اینبار، بعضی از سایتهای حامی محیط زیست در ایران از مرگ تنها ببر بنگال باغ وحش ارم تهران خبر می دهند.

ایرنا: اکنون علاوه براین دو قلاده شیر، یک ببر سیبری وارداتی نیز به دلیل آنچه که سازمان حفاظت محیط زیست احیای نسل ببر منقرض شده مازندران اعلام کرده بود، و با دو پلنگ ماده ایرانی مبادله شدند ، نیز تلف شد.

همه گیری ویروس کرونا باعث توجه افکار عمومی جهان به وضعیت بازار خریدوفروش و وضعیت نگه داری  حیوانات در چین معطوف شود. اما انگشت اتهام نباید تنها به سوی چین گرفته شود. انتشار تصاویر باغ وحش هویزه برای چندمین بار در سال اخیر خبر از وقوع فاجعه هایی به همان شکل در ایران می دهد. تنها در این مورد حیوانات نگه داری شده برای مصرف خوراکی فروخته نمی شوند، اما در فضای آلوده به تدریج از گرسنگی جان می دهند.
 همین حالا به جامعه حامیان حیوانات و طبیعت «مای ملو» بپیوندید و ما را در این مسیر زیبا همراهی کنید. برای شروع اینجا کلیک کنید.

طی هفته گذشته اداره کل محیط زیست استان تهران از نامساعد بودن حال هیرمان - شیر نر ایرانی باغ وحش ارم- خبر داد. مدیر این باغ وحش ضمن تشریح آخرین وضعیت او می گوید که علت بیماری «هیرمان» هنوز مشخص نشده است.

سازمان حفاظت از محیط زیست شهر تهران از مرگ یک ماده ببر در باغ وحش ارم در شهر تهران خبر داده است. این ببر پنج روز پیش در اثر حمله یک ببر نر که با شکستن حصارها وارد محوطه ببر ماده شده بود، به شدت زخمی شده بود. او گفت که "نظارت ناکافی از سوی مسیولان باغ وحش ارم" می تواند یکی از دلایل روی دادن چنین اتفاقی باشد و تاکید کرد: "لازم است مدیران باغ وحش ها جدیت بیشتری در خصوص محل های نگهداری حیواناتی که بایستی به طور کلی و یا فصولی از سال از هم جدا باشند و یا با فاصله مناسبی از هم نگهداری شوند" داشته باشند. مرگ چند قلاده شیر و ببر در باغ وحش ارم تهران سابقه داشته است.

آیا این موضوع طبیعی است؟ پاسخ کوتاه این است. بلی!

در کشوری که مسیولیت بدون دانش کافی، مدارک جعلی و حتی مدارک غیر جعلی ولی بدون هیچ مقاله ای یک سنت تاریخی است آیا تلف شدن حیوانات موضوع غیر طبیعی است؟

شاید برای اهالی والیبال جالب باشد بدانند که طبق ادعای فارس رضا (علی) عسگری رییس ناحیه شهری مینودر و رییس اتحادیه صنف چلوکبابی و تالارهای پذیرایی قزوین است. عسگری به عنوان سرپرست تیم والیبال شهرداری قزوین فعالیت می کند و حالا مسعود آرمات، سرمربی تیم شهرداری قزوین، وی را به عنوان سرپرست تیم ملی نوجوانان انتخاب کرده است.

متاسفانه در جامعه ای سنتی و خرافی که حیوانات را براساس پاک و ناپاک دسته بندی می کنند و خود را پاک ترین میدانند، مبحث حیوانات یک موضوع بدون اهمیت است زیر که تکلیف حیوانات در کتب سنتی و مذهبی از قبل مشخص شده است حتی برای حیواناتی که مدارک قوی علمی جهت اثبات همراهی آنها با انسان ها موجود است.

تحقیقات نشان می دهد که سگ ها قدیمیترین و نزدیکترین دوستان انسان ها در تمام طول تاریخ هستند.

با وجود این دوستی این سگ ها روزانه در ایران کشته و تلف می شوند. 

و این بار نوبت هیرمان شیر نر باغ وحش ارم تهران است.

مشاهده ویدیو در لینک مقابل: https://www.aparat.com/v/X4QvJ

راه کار: با وجود اینکه جامعه ایرانی به شدت سنتی و خرافی است ولی تنها راه مبارزه با تبعیض حیوانات ایجاد سازمان های حمایت از حیوانات و افزایش آگاهی عامه مردم و مبارزه با خرافات است.
در «مای ملو» تبلیغات رایگان است. برای ارسال آگهی خود «اینجا» کلیک کنید.

نظرسنجی: حیوان خانگی مورد علاقه شما چیست؟
51.4% سگ
21.6% گربه
16.2% طوطی
5.4% هیچکدام از موارد بالا
4.1% خرگوش
1.4% مرغ عشق
سوال نیم روز

  • برای نشان دادن پایان سیل کدام پرنده شاخه ای را به حضرت نوح برگرداند؟
    برای دیدن پاسخ 2 ثانیه موس خود را بر روی این متن قرار دهید یا این متن را یک مرتبه لمس کنید و 2 ثانیه منتظر بمانید.

    پاسخ

    کبوتر    متاسفانه ثابت شده است که حیوانات نیز میتوانند به ویروس کرونا آلوده شده و یا بصورت ناقل عمل کنند. ما از همه صاحبان حیوانات تقاضا داریم که تا حد امکان ا ...