لطفا صبر کنید ...

چرا نباید به بچه های تازه متولد شده حیوانات دست زد؟
دسته بندی: مقالات ، تاریخ انتشار: 1400/03/03 ، آخرین بروزرسانی: 1400/04/02
پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم   


چرا نباید به نوزادان حیوانات دست زد؟

بسیاری از گونه های جانوری در بهار زادآوری می کنند. بنابراین اگر در این فصل به طبیعت بروید احتمال بیشتری هست که با نوزاد حیوانات روبرو شوید.


اما کارشناسان حیات وحش تاکید دارند که از نزدیک شدن و لمس و نوازش آنها خودداری کنید. زیرا این کار به شکل های مختلف باعث اختلال در چرخه طبیعت شده و علاوه بر ایجاد اضطراب در حیوانات، می تواند باعث انتقال بیماری از انسان به حیوان و برعکس شود. در ضمن برخی از کارشناسان حیات وحش معتقدند بعضی از گونه های جانوری پس از لمس شدن فرزندان شان توسط انسان، به دلیل تغییر بو از نزدیک شدن و مراقبت از آنها سر باز می زنند که این می تواند باعث به خطر افتادن جان نوزادان شود.


از جمله دیده بان محیط زیست ایران چندی پیش اعلام کرده بود که عده ای با دیدن سه توله خرس در مرودشت به سراغ آن ها رفته و به آن ها غذا داده و با آن ها بازی کردند؛ به همین دلیل خرس مادر توله ها را رها کرد و پس از دو هفته محیط بانان مرودشت دو توله خرس را در وضعیتی نامناسب و در حال تلف شدن از گرسنگی پیدا کردند. احتمال داده شد که توله خرس سوم نیز مرده باشد.

منبع: سایت بی بی سی فارسی [لینک]
در «مای ملو» تبلیغات رایگان است. برای ارسال آگهی خود «اینجا» کلیک کنید.

نظرسنجی: روز جهانی گربه چه روزی است؟
100% 17 مرداد (8 آگوست)
0% 26 بهمن ماه (14 فوریه)
0% 4 شهریور (26 آگوست)
سوال نیم روز

  • کوالا از چه نوع برگهایی برای غذا استفاده می کند؟
    برای دیدن پاسخ 2 ثانیه موس خود را بر روی این متن قرار دهید یا این متن را یک مرتبه لمس کنید و 2 ثانیه منتظر بمانید.

    پاسخ

    اکالیپتوس    لطفاً در صورتی که حیوانات را به هر صورتی حمایت میکنید، مشخصات گروه، تشکل و یا خود را در دفترچه تماس های ضروری ثبت کنید. برای ثبت اطلاعات بر روی لینک ز...