لطفا صبر کنید ...

شما تنها یک قدم تا پیوند قلب ها فاصله دارید. برای شروع اینجا کلیک کنید
تمامی خدمات انجمن حمایت از حیوانات و طبیعت «مای ملو» کاملا رایگان بوده و هیچ هزینه ای در هیچ قسمتی از کاربران دریافت نمی شود.

(آموزش) آموزش قدم به قدم صدور شناسنامه الکترونیکی برای حیوان خانگی شما
دسته بندی: آموزش ها، تاریخ انتشار: 1400/03/13، آخرین بروزرسانی: 1400/08/20 ساعت 04:15 ق.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 


شناسنامه حیوانات برگه هویتی است که اطلاعات اولیه حیوان شما مانند نام، محل نگهداری، شماره های تماس اضطراری و موارد دیگری را در خود جای داده است.

بسیار می شنویم که حیوانی دارای شناسنامه است و این سوال ممکن است در ذهنمان متداعی شود که واقعا شناسنامه حیوان چیست؟ چه شکلی دارد؟ و چه کاربردی دارد؟


شناسنامه برگه هویتی حیوان شما
 همین حالا به جامعه حامیان حیوانات و طبیعت «مای ملو» بپیوندید و ما را در این مسیر زیبا همراهی کنید. برای شروع اینجا کلیک کنید.

مانند شناسنامه انسان ها که اطاعات هویتی شما را نگهداری می کند، شناسنامه حیوانات نیز حاوی اطلاعات هویتی آن ها است. با این وجود شناسنامه حیوانات حاوی اطلاعات بیشتری نسبت به شناسنامه انسان ها است که در ذیر به آنها می پردازیم:

 • شناسنامه حیوانات حاوی اطلاعات تماس صاحب حیوان است
 • شناسنامه حیوانات معمولا شامل اطلاعاتی در مورد سلامت مانند واکسیناسیون و یا چیپ الکترونیکی حیوان است.


چه مرجعی می تواند شناسنامه حیوان صادر کند؟

هر مرجعی که اطلاعات هویتی حیوان را نگهداری کند می تواند برای حیوان شما شناسنامه صادر نماید ولی در بیشتر موارد نسل گیر ها این اطلاعات را ثبت و نگهداری می کنند.با این وجود دامپزشک ها نیز می توانند برای حیوان شما شناسنامه (و کارت سلامت و واکسیناسیون) صادر کنند.


هزینه صدور شناسنامه حیوان چقدر است؟

صدور شناسنامه حیوان شما به خودی خود هزینه بسیار ناچیزی دارد ولی در بیشتر موارد هزینه های جانبی زیادی بر صاحبان حیوانات تحمیل می کند. این هزینه ها شامل هزینه چیپ الکترونیکی، هزینه کاشت چیپ الکترونیکی، هزینه معاینات و مواردی از این دست هستند.


صدور شناسنامه الکترونیکی برای حیوان شما توسط «مای ملو»

«مای ملو» تشکلی است رایگان برای حمایت از حیوانات و یکی از ویژگی آن، صدور رایگان شناسنامه الکترونیکی برای حیوان شما است بطوری که برای تمامی حیوانات ثبت شده در «مای ملو» بطور خودکار شناسنامه الکترونیکی رایگان صادر خواهد شد. این شناسنامه به شما کمک می کند تا با خیال راحت اطلاعات هویتی حیوان خود را نگهداری کنید و در صورت نیاز حیوان خود را استعلام کنید. این مورد همچنن در نقل و انتقالات حیوانات مفید خواهد بود بطوری که تمامی نقل و انتقالات توسط «مای ملو» نگهداری و حفظ خواهند شد.


روند ثبت و صدور شناسنامه الکترونیکی در «مای ملو»

برای دریافت شناسنامه الکترونیکی حیوان خود تنها کافی است که حیوان خود در سایت «مای ملو» را ثبت کند. در زیر به نمونه ای از شناسنامه های صادر شده در سایت می پردازیم و ویژگی های آن را ذکر می کنیم:


برای ثبت حیوان خود اینجا کلیک کنید

نمونه شناسنامه حیوانات

 1. نام حیوان
 2. شماره شناسنامه حیوان
 3. اطلاعات نژادی حیوان
 4. سن حیوان 
 5. محل نگهداری حیوان 
 6. اطلاعات تماس مالک حیوان
 7. مرجع صدور شناسنامه
 8. مرجع استعلام این شناسنامه

تمامی موارد فوق به مراقبین (صاحبان) حیوانات و حیوان دوستان کمک می کند تا حیوانی را شناسایی و سوابق آن را بررسی کنند.خلاصه

در این نوشتار کوتاه به بررسی مبحث شناسنامه حیوانات پرداختیم، مزایای آنرا ذکر کردیم و در نهایت نحوه دریافت شناسنامه الکترونیکی در سایت «مای ملو» را توضیح دادیم. لطفا سوالات، انتقادات و پیشنهادات خود را در ذیل این قسمت با ما در میان بگذارید.لطفا نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید
برای ارسال نظر به حساب کاربری خود وارد شوید و یا در سایت ثبت نام کنید.

در «مای ملو» تبلیغات رایگان است. برای ارسال آگهی خود «اینجا» کلیک کنید.

نظرسنجی: حیوان خانگی مورد علاقه شما چیست؟
44.7% سگ
26.6% گربه
13.3% طوطی
5.9% مرغ عشق
4.8% خرگوش
4.8% هیچکدام از موارد بالا
سوال نیم روز

 • بیشتر فیلهای آسیایی را که می توان در زیستگاه طبیعی خود یافت، در کدام کشور می توان یافت؟
  برای دیدن پاسخ 2 ثانیه موس خود را بر روی این متن قرار دهید یا این متن را یک مرتبه لمس کنید و 2 ثانیه منتظر بمانید.

  پاسخ

  هند  حامی و دوستداران حیوانات بودن، تجربه ای است به نهایت لذت بخش و تاثیر گذار برای تمام طول عمر. اینکه حیوانی را از لابه لای سیم ها نجات دهیم، سگی را با ت ...