لطفا صبر کنید ...

افعی سیاه کرمان در خطر انقراض
دسته بندی: مقالات ، تاریخ انتشار: 1400/03/20 ، آخرین بروزرسانی: 1400/05/02
پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم   


"محمدابراهیم صحتی ثابت" کارشناس ارشد محیط زیست استان کرمان درباره این گونه نادر به ایسنا می گوید: این گونه در سال 2018 توسط اورعی و همکاران با نام علمی Macrovipera razii به افتخار حکیم ابن زکریای رازی، گرزه مار رازی نام گذاری شده است. حضور این گونه در پارک ملی بمو، پارک ملی بختگان و قطروییه استان فارس، منطقه حفاظت شده باغ شادی در استان یزد و همچنین پارک ملی خبر در استان کرمان ثبت شده است.

وی از زیستگاه این مار سمی و خطرناک سخن به میان آورد و عنوان کرد: این گونه در تمامی ارتفاعات رشته کوه زاگرس تا جلگه خوزستان و دشت های جنوبی ایران در دامنه ارتفاعی 1500 متر تا بیش از 3000 متر از سطح آبهای آزاد زندگی نموده و غالباً روز فعال و بر سر چشمه ها برای شکار پرندگان کمین می کند. حداکثرطول این مار دو متر و احتمالاً تا 15 سال عمر می کند.

صحتی ثابت بیان کرد: برای وضعیت حفاظتی این گونه از سوی اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت( IUCN) تاکنون اقدامی صورت نپذیرفته است. در ایران به دلیل تخریب زیستگاه و خطر صید و کشتار این گونه نیاز به حفاظت دارد.

منبع:ایسنا

Pic
در «مای ملو» تبلیغات رایگان است. برای ارسال آگهی خود «اینجا» کلیک کنید.

نظرسنجی: روز جهانی گربه چه روزی است؟
85.7% 17 مرداد (8 آگوست)
14.3% 4 شهریور (26 آگوست)
0% 26 بهمن ماه (14 فوریه)
سوال نیم روز

  • در تایلند، حیوان مقدس چیست؟
    برای دیدن پاسخ 2 ثانیه موس خود را بر روی این متن قرار دهید یا این متن را یک مرتبه لمس کنید و 2 ثانیه منتظر بمانید.

    پاسخ

    فیل سفید    حامیان حیوانات از این پس میتوانند اطلاعات خود را به رایگان و بدون محدودیت در بخش دفترچه تلفن «مای ملو» ثبت کنند. برای این کار وارد لینک زیر شوید و اطل...