لطفا صبر کنید ...

شما تنها یک قدم تا پیوند قلب ها فاصله دارید. برای شروع اینجا کلیک کنید
تمامی خدمات انجمن حمایت از حیوانات و طبیعت «مای ملو» کاملا رایگان بوده و هیچ هزینه ای در هیچ قسمتی از کاربران دریافت نمی شود.

(مقاله) افعی سیاه کرمان در خطر انقراض
دسته بندی: مقالات، تاریخ انتشار: 1400/03/20، آخرین بروزرسانی: 1400/08/20 ساعت 08:58 ب.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 


"محمدابراهیم صحتی ثابت" کارشناس ارشد محیط زیست استان کرمان درباره این گونه نادر به ایسنا می گوید: این گونه در سال 2018 توسط اورعی و همکاران با نام علمی Macrovipera razii به افتخار حکیم ابن زکریای رازی، گرزه مار رازی نام گذاری شده است. حضور این گونه در پارک ملی بمو، پارک ملی بختگان و قطروییه استان فارس، منطقه حفاظت شده باغ شادی در استان یزد و همچنین پارک ملی خبر در استان کرمان ثبت شده است.

وی از زیستگاه این مار سمی و خطرناک سخن به میان آورد و عنوان کرد: این گونه در تمامی ارتفاعات رشته کوه زاگرس تا جلگه خوزستان و دشت های جنوبی ایران در دامنه ارتفاعی 1500 متر تا بیش از 3000 متر از سطح آبهای آزاد زندگی نموده و غالباً روز فعال و بر سر چشمه ها برای شکار پرندگان کمین می کند. حداکثرطول این مار دو متر و احتمالاً تا 15 سال عمر می کند.

صحتی ثابت بیان کرد: برای وضعیت حفاظتی این گونه از سوی اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت( IUCN) تاکنون اقدامی صورت نپذیرفته است. در ایران به دلیل تخریب زیستگاه و خطر صید و کشتار این گونه نیاز به حفاظت دارد.

منبع:ایسنا

Pic
در «مای ملو» تبلیغات رایگان است. برای ارسال آگهی خود «اینجا» کلیک کنید.

نظرسنجی: حیوان خانگی مورد علاقه شما چیست؟
44.7% سگ
26.6% گربه
13.3% طوطی
5.9% مرغ عشق
4.8% خرگوش
4.8% هیچکدام از موارد بالا
سوال نیم روز

  • بیشتر فیلهای آسیایی را که می توان در زیستگاه طبیعی خود یافت، در کدام کشور می توان یافت؟
    برای دیدن پاسخ 2 ثانیه موس خود را بر روی این متن قرار دهید یا این متن را یک مرتبه لمس کنید و 2 ثانیه منتظر بمانید.

    پاسخ

    هند    یکی از نگران کننده ترین خطراتی که حیوانات خانگی بخصوص گربه و سگ ها را تهدید میکند بیماری بسیار مسری چشمی ناشی از هرپس ویروس است. ما از همه متخصصان و خ ...