لطفا صبر کنید ...

 
گزارش یک مورد حیوان و یا طبیعت آزاری
پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر  1 از 1

 • تاریخ ثبت این گزارش: 1400/01/25 ساعت 12:56 ب.ظ  
 • آخرین بروزرسانی: 2 ماه قبل  
 • بازدیدها: 40
  آصف ایلیاسف، شکارچی اهل جمهوری آذربایجان که با یک شرکت بین المللی برگزارکننده تورهای شکار، همکاری میکند و طی 10 سال گذشته با همکاری اسرافیل شفیع زاده، مدیرعامل شرکت گردشگری یاسمین پارسه، تورهای شکار بسیاری را برای شکارچیان خارجی در ایران ترتیب داده اخیرا فیلمی از شکار یکی از مشتریانش در قرقهای خصوصی استان یزد منتنشر کرده است.
  در این تور شکار، سرگیی مازورکویچ، شکارچی روس، که همراه به روزترین تجهیزات شکار وارد استان یزد شده با راهنمایی قرقبانان، ابتدا یک قوچ و سپس یک کل که هر دو حدودا هفت سال سن دارند و جوان به حساب می آیند را شکار کرده است. این در حالی است که سازمان حفاظت محیط زیست بارها اعلام کرده، که شکار چهارپایان زیر 9 سال تخلف است و قرقبانان و محیطبانان باید از شکار جانوران زیر 9 سال جلوگیری کنند.
  گفتنی است ایلیاسف چندی پیش در واکنش به انتقادات ایرانیان نسبت به شکار، در یکی از سفرهایش به استان یزد در حالی که لاشه قوچ شکارشده توسط مشتریانش را در برابر دوربین نگه داشته بود خطاب به ایرانیان گفت: عاقل باشید و قدر آنچه را که برای مردم ایران انجام میدهیم، بدانید!
  طبق آخرین اطلاعات ارایه شده توسط شرکتهای برگزارکننده شکار، نرخ مجوز شکار قوچ و کل برای اتباع خارجی در قرقهای اختصاصی ایران حدودا 25 هزار و 11 هزار یورو است که از این مبلغ، بین 500 تا 1000 یورو به خزانه دولت واریز شده و مابقی یعنی حدود 35 هزار یورو بین قرقدار و شرکت ایرانی برگزارکننده شکار تقسیم میشود؛ بی آنکه جوامع محلی کمترین سهمی از آن داشته باشند.
  شکار اتباع خارجی در ایران طی سالهای اخیر نه تنها از جانب مخالفان شکار بلکه حتی از سوی بسیاری از شکارچیان ایرانی هم با انتقادات گسترده ای مواجه شده است. افزایش تخلفات شکار، مهمترین دلیل این مخالفتهااست. منتقدان بر این باورند که حضور شکارچیان خارجی که با گران قیمت ترین سلاحها و تجهیزات شکار وارد زیستگاههای حیات وحش میشوند با القای حس تبعیض به شکارچیان محلی، انگیزه تخلفات را در میانشان افزایش میدهد که حاصل آن علاوه بر خسارت به حیات وحش، افزایش درگیریهای ناگوار میان شکارچیان محلی با محیطبانان است.
  قرقهای خصوصی، اراضی ملی کشورمان هستند که مدیریت آنها با وساطت سازمان حفاظت محیط زیست از سوی سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور به متقاضیان که عموما شکارچیان هستند سپرده میشود.

  🔻🔺🔻🔺🔻🔺🔻
  فیلم مربوط به سال 2020 است. در 2021 کرونا باعث شد شکارچیان خارجی از شکار در ایران منصرف شدند.
  🔻🔺🔻🔺🔻🔺🔻
 • این گزارش حاوی 0 تصویر و 1 ویدیو است.
  به اشتراک گذاری این گزارش در شبکه های اجتماعی  

  در «مای ملو» تبلیغات رایگان است. برای ارسال آگهی خود «اینجا» کلیک کنید.

  نظرسنجی: روز جهانی گربه چه روزی است؟
  100% 17 مرداد (8 آگوست)
  0% 26 بهمن ماه (14 فوریه)
  0% 4 شهریور (26 آگوست)
  سوال نیم روز

 • کوالا از چه نوع برگهایی برای غذا استفاده می کند؟
  برای دیدن پاسخ 2 ثانیه موس خود را بر روی این متن قرار دهید یا این متن را یک مرتبه لمس کنید و 2 ثانیه منتظر بمانید.

  پاسخ

  اکالیپتوس  یکی از نگران کننده ترین خطراتی که حیوانات خانگی بخصوص گربه و سگ ها را تهدید میکند بیماری بسیار مسری چشمی ناشی از هرپس ویروس است. ما از همه متخصصان و خ...