لطفا صبر کنید ...

 
گزارش یک مورد حیوان و یا طبیعت آزاری
پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر  1 از 1

 • تاریخ ثبت این گزارش: 1400/01/25 ساعت 01:04 ب.ظ  
 • آخرین بروزرسانی: 2 ماه قبل  
 • بازدیدها: 42
  انباشت زباله های شهری در منطقه حفاظت شده میشداغ و حاشیه های آن نه تنها چهرهای زشت از این زیستگاه ارزشمند به نمایش گذاشته بلکه بقای گونه های جانوری و گیاهی آن را هم در معرض خطر جدی قرار داده است.
  ناصر عبیات، فعال محیط زیست استان خوزستان با بیان اینکه شهرداری «بستان» ساله هاست زباله های شهری را در منطقه حفاظت شده میشداغ تخلیه میکند به میزان گفت: این زباله ها که عمدتا متشکل از مواد پلاستیکی هستند هر از گاه دچار آتشسوزی شده و باعث آلودگی هوا میشوند. دود حاصل از سوختن این زباله ها که تا چندین کیلومتر در هوا پخش میشود قطع به یقین حاوی سموم شیمیایی است که سلامت ساکنان و زیستمندان منطقه را به خطر میاندازد.
  وی افزود: همچنین از آنجایی که سطح ایستابی سفرههای زیرزمینی در این منطقه بسیار بالاست شیرابه زباله ها به سرعت به آبهای زیرزمینی نفوذ کرده و منابع آب مزارع کشاورزی را دچار آلودگی میکند.

  این فعال محیط زیست یادآور شد: بخش قابل توجهی از زباله هایی که به منطقه حفاظتشده میشداغ منتقل میشوند در دشت امریبی تخلیه میشوند. دشتی که در گذشته نه چندان دور چراگاهها آهوان بود اما شرایط نامناسب از جمله تخلیه این زباله ها اکنون چیزی از جمعیت آهوان در این منطقه باقی نگذاشته است.

  وی اضافه کرد: بزمجه بیابانی، گکوی انگشت کوتاه ایرانی، گرگ، کفتار راه راه، روباه و شعال از شاخصترین گونه.های جانوری در دشت مریبی هستند که تخلیه زباله ها شهری، رفته رفته زیستگاهشان را به شرایطی نامناسب دچار کرده است.
  عبیات با ابراز تاسف از اینکه دپوی زباله در منطقه حفاظت شده میشداغ اتفاق جدیدی نیست و زباله های شهری بستان سالهاست که در این منطقه تخلیه میشوند گفت: علیرغم انتقادات فعالان محیط زیست منطقه مسیولان محیط زیست خوزستان تا کنون اقدامی به منظور رفع این معضل صورت نداده اند.

  به گزارش میزان، منطقه حفاظت شده میشداغ با وسعت 54,363 و با سیمای کوهستانی، تپه ماهوری و دشتی، بین شهرهای بستان و عبدالخان در غرب استان خوزستان قرار گرفته است. قوچ و میش، آهو، خرگوش، تشی،گربه وحشی، درنا، آنقوت، باقرقره شکم سیاه و شکم سفید، عقاب طلایی، جغد کوچک، افعی شاخدار، شترمار، مار پلنگی و کورمار خوزستانی برخی از گونههای شاخص جانوری در منطقه حفاظت شده میشداغ هستند.
 • این گزارش حاوی 0 تصویر و 1 ویدیو است.
  به اشتراک گذاری این گزارش در شبکه های اجتماعی  

  در «مای ملو» تبلیغات رایگان است. برای ارسال آگهی خود «اینجا» کلیک کنید.

  نظرسنجی: روز جهانی گربه چه روزی است؟
  100% 17 مرداد (8 آگوست)
  0% 26 بهمن ماه (14 فوریه)
  0% 4 شهریور (26 آگوست)
  سوال نیم روز

 • زنبورها چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند؟
  برای دیدن پاسخ 2 ثانیه موس خود را بر روی این متن قرار دهید یا این متن را یک مرتبه لمس کنید و 2 ثانیه منتظر بمانید.

  پاسخ

  با رقصیدن  وب سایت «وصیت ساز» اولین و تنها سرویس ایرانی در جهت نگارش و ثبت وصیت نامه های آنلاین است. در این وب سایت میتوانید وصیت نامه خود را با ظریفترین جزییات ...