لطفا صبر کنید ...

 
گزارش یک مورد حیوان و یا طبیعت آزاری
پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر  1 از 1

 • تاریخ ثبت این گزارش: 1400/01/25 ساعت 01:13 ب.ظ  
 • آخرین بروزرسانی: 2 ماه قبل  
 • بازدیدها: 31
  با فرا رسیدن بهار پای متخلفانی که با استفاده از شوک الکتریکی، به منظور صید ماهی، کلیه آبزیان منطقه را قتل عام می کنند بار دیگر به آب های هورالعظیم باز شده است.امیر سرخه، فعال محیط زیست با اعلام این خبر به میزان گفت: این روزها با توجه به آغاز فصل تخم ریزی ماهیان در بقایای تالاب هورالعظیم و حرکت آنها به آب های کم عمق، شاهد حضور ده ها قایق ماهیگیری در منطقه حفاظت شده هورالعظیم هستیم که با استفاده از شوک الکتریکی، علاوه بر ماهی، تمامی آبزیان منطقه را قتل عام می کنند.

  وی افزود: یکی از آبزیان در خطر انقراض که جمعیت های کوچکی از آنها در جنوب غرب کشور باقی مانده، ماهی بنی است که شوکرهای الکتریکی بقایشان را تهدید می کنند و در صورتی که ماهیگیری به این روش غیرقانونی ادامه پیدا کند به زودی شاهد از بین رفتن نسل ماهی بنی خواهیم بود.

  این فعال محیط زیست با بیان اینکه لاک پشت فراتی یکی دیگر از گونه های در خطر انقراض منطقه است که از شوک الکتریکی در امان نیست یادآور شد: صیادی با روش شوک الکتریکی جمعیت آبزیان را به شدت کاهش داده و در نتیجه حیات جانورانی که از آبزیان تغذیه میکنند را به خطر انداخته است.

  وی اضافه کرد: شنگ عراقی (شنگ ماکسویل) که اخیرا توسط سید باقر موسوی، فعال محیط زیست خوزستان برای اولین بار در کشور در هورالعظیم کشف و طی یک مقاله علمی با مشارکت دانشمندان و محققان خارجی به جهان معرفی شد یکی دیگر از گونه هایی است که شوکرهای الکتریکی بقایش را به چالش کشیده اند.

  سرخه با بیان اینکه ماهی های صید شده با استفاده از شوکر را دلالان برای فروش به بازارهای ماهی فروشان اهواز، حمیدیه، سوسنگرد و بستان می رسانند گفت: وجود این شوکرها آب را برای نوشیدن و همچنین ورود دام ها ناامن کرده و برای دامداران به مشکلی لاینحل تبدیل شده است. از این رو جوامع محلی بارها نارضایتی خود را نسبت به صید آبزیان توسط شوکرهای برقی اعلام کرده و خواهان جلوگیری از این قتل عام شده اند اما این نسل کشی غیرانسانی همچنان در آب های هورالعظیم ادامه دارد.

  به گزارش میزان طی سال های اخیر سودجویان با وصل کردن یک کابل به برق و انداختن آن در رودخانه تعداد قابل توجهی از ماهی ها را صید می کنند: ماهی های بزرگ بر اثر این شوک الکتریکی بیهوش و سپس توسط صیادان صید می شوند و هزاران بچه ماهی در رودخانه تلف می شوند. متاسفانه علاوه بر ماهی ها، سایر آبزیان منطقه هم قربانی این صید بی رحمانه هستند. این در حالی است که صید ماهیان با این روش بر اساس ماده 13 قانون شکار و صید و ماده 679 قانون مجازات اسلامی جرم محسوب می شود.
 • این گزارش حاوی 1 تصویر و 0 ویدیو است.
  به اشتراک گذاری این گزارش در شبکه های اجتماعی  

  در «مای ملو» تبلیغات رایگان است. برای ارسال آگهی خود «اینجا» کلیک کنید.

  نظرسنجی: روز جهانی گربه چه روزی است؟
  100% 17 مرداد (8 آگوست)
  0% 26 بهمن ماه (14 فوریه)
  0% 4 شهریور (26 آگوست)
  سوال نیم روز

 • کوالا از چه نوع برگهایی برای غذا استفاده می کند؟
  برای دیدن پاسخ 2 ثانیه موس خود را بر روی این متن قرار دهید یا این متن را یک مرتبه لمس کنید و 2 ثانیه منتظر بمانید.

  پاسخ

  اکالیپتوس  حامیان حیوانات از این پس میتوانند اطلاعات خود را به رایگان و بدون محدودیت در بخش دفترچه تلفن «مای ملو» ثبت کنند. برای این کار وارد لینک زیر شوید و اطل...