لطفا صبر کنید ...

 
گزارش یک مورد حیوان و یا طبیعت آزاری
پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر  1 از 1

 • تاریخ ثبت این گزارش: 1400/01/25 ساعت 02:32 ب.ظ  
 • آخرین بروزرسانی: 2 ماه قبل  
 • بازدیدها: 62
  در آغاز گاوجنگ، که به گیلکی ورزاجنگ گفته می شود دو گاو که طنابی به دور گردن و شاخ هایشان بسته شده را به میدان می آورند. بعد دو گاو را به هم نزدیک و شاخ در شاخ می کنند. سپس طناب را آزاد می کنند، تا جنگ آغاز شود. در طول جنگ، گاوداران نزدیک گاوشان هستند و آنها را که در برخی موارد تمایلی به جنگ ندارند با چماقهای کلفت و ضخیم خود تحریک می کنند. ورزا جنگ تا جایی ادامه دارد که یکی از گاوها فرار کند یا بیفتد یا اینکه شدیدا مجروح و یا کشته شود.
  گاوجنگ هم مانند جنگ سگ ها و خروس ها تفریحی غیرانسانی، غیر اخلاقی و در بسیاری موارد، غیر شرعی به حساب می آید که مصداق بارز حیوان آزاری است و خشونت و توحش را در جامعه ترویج می کند؛ تفریحی که معترضان بسیاری دارد و ظاهرا وقت آن رسیده که مسیولان ذی ربط برای ریشه کن کردن آن برنامه ریزی کنند.

  یک فعال محیط زیست درباره سرنوشت گاوهای بازنده در ورزاجنگ به میزان گفت: گاو بازنده در بسیاری از موراد باید دردهای شدیدی را که در پی آسیب ها و جراحت های وارده توسط شاخ گاو حریف به آنها دچار شده مدتها تحمل کند. در برخی موارد هم این آسیب ها آنقدر جدی هستند که صاحب گاو از نزدیک بودن زمان مرگ حیوان اطمینان حاصل کرده و به منظور جلوگیری از به هدر رفتن گوشت، پس از پایان جنگ، گاو مجروح را ذبح می کند.

  میلاد امیدی پور ادامه داد: تعداد تماشاگران ورزا جنگ که برای مشاهده جنگ گاوها ورودی پرداخت می کنند در برخی موارد به بیش از هزار نفر هم می رسد. بعضی از آنها از جنگ هایی که میان گاوهای مشهور منطقه برگزار می شود فیلم برداری کرده و در قهوه خانه ها برای سرگرمی تماشا می کنند.
  این فعال محیط زیست یادآور شد: اغلب ورزا جنگ ها مانند جنگ انداختن سگ ها و خروس ها با شرط بندی های سنگین همراه هستند. پس از پایان جنگ، آنها که روی گاو بازنده شرط بسته بودند با فحاشی و عصبانیت زمین جنگ را ترک کرده و صاحب گاو برنده موفقیتش را جشن می گیرد که در برخی موارد با شرب خمر و استعمال انواع مواد مخدر همراه است.
  امیدی پور ادامه داد: در روزهایی که ورزا جنگ برگزار می شود گاهی به علت ازدحام و ترافیک شدید خودروها و موتورها در روستای محل برگزاری جنگ و خیابان هایی که کشش این حجم از ترافیک را ندارند شاهد تصادف خودروها و موتورها و حتی تصادف آنها با کودکان هستیم. همچنین در این روزها خانم ها به علت ناامنی و ازدحام شدید به ندرت از خانه خارج می شوند.
 • این گزارش حاوی 1 تصویر و 0 ویدیو است.
  به اشتراک گذاری این گزارش در شبکه های اجتماعی  

  در «مای ملو» تبلیغات رایگان است. برای ارسال آگهی خود «اینجا» کلیک کنید.

  نظرسنجی: روز جهانی گربه چه روزی است؟
  100% 17 مرداد (8 آگوست)
  0% 26 بهمن ماه (14 فوریه)
  0% 4 شهریور (26 آگوست)
  سوال نیم روز

 • کوالا از چه نوع برگهایی برای غذا استفاده می کند؟
  برای دیدن پاسخ 2 ثانیه موس خود را بر روی این متن قرار دهید یا این متن را یک مرتبه لمس کنید و 2 ثانیه منتظر بمانید.

  پاسخ

  اکالیپتوس  حامیان حیوانات از این پس میتوانند اطلاعات خود را به رایگان و بدون محدودیت در بخش دفترچه تلفن «مای ملو» ثبت کنند. برای این کار وارد لینک زیر شوید و اطل...