لطفا صبر کنید ...

 
گزارش یک مورد حیوان و یا طبیعت آزاری
پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر  1 از 1

 • تاریخ ثبت این گزارش: 1400/01/26 ساعت 10:32 ب.ظ  
 • آخرین بروزرسانی: 2 ماه قبل  
 • بازدیدها: 28
  تلف شدن دوباره گربه ماهی ها در سواحل جاسک؛ این «فاجعه طبیعی نیست»

  فرماندار جاسک در استان هرمزگان از تکرار پیدا شدن لاشه انبوهی گربه ماهی در دریا و سواحل این شهرستان خبر داده و آن را «غیرطبیعی» خواند.

  محمد دارمهر روز چهارشنبه، 25 فروردین، طول این «فاجعه» را حدود 8 تا 10 کیلومتر عنوان کرده و به خبرگزاری فارس گفته است شاهدان عینی آن را دردناک تر از قبل می دانند.

  معاون فرمانداری جاسک روز جمعه، 13 فروردین، از پیدا شدن بیش از ده تُن لاشه گربه ماهی در دریا و سواحل این شهرستان در یک روز خبر داده بود.

  اکنون در حالی که هنوز علت آن حادثه مشخص نشده، جاسکی ها شاهد تلف شدن دوباره گربه ماهی ها بوده اند.

  پیشتر حبیب مسیحی تازیانی، مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان با اشاره به نمونه برداری از ماهی های تلف شده در آزمایشگاه ها درباره علت این موضوع گفته بود که به احتمال زیاد آلودگی نفتی یا صید صیادی و به احتمال ضعیفی بیماری می تواند موجب این تلفات شده باشد.

  اوایل اسفند 99 هم گزارش هایی از مرگ هزاران ماهی در سواحل عسلویه خبرساز شد.

  بهزاد حیدری، سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات استان بوشهر علت این موضوع را مسمومیت بر اثر نشت مواد نفتی و آلاینده های شیمیایی به دریا عنوان کرده بود اما مدیرکل محیط زیست استان بوشهر این موضوع را تکذیب کرده بود.

  آلودگی نفتی یکی از عوامل آلودگی دریا است و بنا به دلایلی چون ریختن نفت از نفتکش ها، ترکیدن لوله های نفت و سایر تصادفات صنعتی ایجاد می شود.

  بنا بر گزارش ها سالانه 14 هزار حادثه نشت نفت در جهان رخ می دهد که موجب به خطر افتادن حیات ماهی ها، گیاهان و سایر موجودات دریایی را به خطر می اندازد.

  در سواحل جنوبی ایران نیز به دلیل استخراج نفت و گاز و جا به جایی نفتکش ها، نشت مواد نفتی و شیمیایی هر از چندگاه خبرساز می شود، اما مسیولان معمولا ارتباط تلفات گونه های جانوری در این سواحل به دلیل نشت نفت را تکذیب می کنند.
 • این گزارش حاوی 1 تصویر و 0 ویدیو است.
  به اشتراک گذاری این گزارش در شبکه های اجتماعی  

  در «مای ملو» تبلیغات رایگان است. برای ارسال آگهی خود «اینجا» کلیک کنید.

  نظرسنجی: روز جهانی گربه چه روزی است؟
  100% 17 مرداد (8 آگوست)
  0% 26 بهمن ماه (14 فوریه)
  0% 4 شهریور (26 آگوست)
  سوال نیم روز

 • زنبورها چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند؟
  برای دیدن پاسخ 2 ثانیه موس خود را بر روی این متن قرار دهید یا این متن را یک مرتبه لمس کنید و 2 ثانیه منتظر بمانید.

  پاسخ

  با رقصیدن  متاسفانه ثابت شده است که حیوانات نیز میتوانند به ویروس کرونا آلوده شده و یا بصورت ناقل عمل کنند. ما از همه صاحبان حیوانات تقاضا داریم که تا حد امکان ا...