لطفا صبر کنید ...

 
گزارش یک مورد حیوان و یا طبیعت آزاری
پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر  1 از 1

 • تاریخ ثبت این گزارش: 1400/01/26 ساعت 10:38 ب.ظ  
 • آخرین بروزرسانی: 2 ماه قبل  
 • بازدیدها: 52
  به گفته مقامات محیط زیستی تربت جام در پی بی احتیاطی گردشگران، دو هزار متر مربع از پوشش گیاهی سایت پرورش آهو در این شهرستان روز جمعه، ششم فروردین ماه، دچار حریق شده است.

  به گزارش خبرگزاری ایرنا، جواد دامن پاک، رییس اداره حفاظت محیط زیست تربت جام با اشاره به این که برافروختن آتش توسط گردشگران در مجاورت این سایت موجب آغاز آتش سوزی شده گفت که وزش شدید باد منجر به گسترش آتش و از بین رفتن بخش وسیعی از پوشش گیاهی این سایت شده است.

  به گفته آقای دامن پاک این آتش سوزی به سرعت مهار شده است.

  در گزارشی که سازمان حفاظت محیط زیست تربت جام در سال 98 منتشر کرد، تعداد آهوهای در حال پرورش سایت تربت جام 200 راس اعلام شده بود.

  سایت پرورش آهو در تربت جام واقع در خراسان رضوی با 17 هکتار مساحت در سال 1388 با رهاسازی 10 راس آهو فعالیت خود را آغاز کرد.

  بر اساس گزارشی که خبرگزاری تسنیم با عنوان «احداث سایت تکثیر و پرورش آهو، یک ضرر تمام عیار» در سال 97 منتشر کرده بود، آهوهای پرورش یافته در سایت های پرورش آهو یا به صورت زنده به سایر سایت های تکثیر یا باغ وحش ها فروخته می شوند، یا گوشت و پوست آن ها به فروش می رسد.

  در این گزارش همچنین به نقل از مدیران چند سایت پرورش آهو آمده بود که با توجه به این که فروش زنده این حیوان، مستلزم گرفتن مجوز سازمان حفاظت محیط زیست است، طولانی شدن روند اخذ مجوز، انگیزه مشتریان حقیقی برای خرید آن را کاهش می دهد. همچنین با توجه به بالا بودن قیمت گوشت آن، تنها مشتریان خاص به دنبال خرید آن هستند.
 • این گزارش حاوی 1 تصویر و 0 ویدیو است.
  به اشتراک گذاری این گزارش در شبکه های اجتماعی  

  در «مای ملو» تبلیغات رایگان است. برای ارسال آگهی خود «اینجا» کلیک کنید.

  نظرسنجی: روز جهانی گربه چه روزی است؟
  100% 17 مرداد (8 آگوست)
  0% 26 بهمن ماه (14 فوریه)
  0% 4 شهریور (26 آگوست)
  سوال نیم روز

 • زنبورها چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند؟
  برای دیدن پاسخ 2 ثانیه موس خود را بر روی این متن قرار دهید یا این متن را یک مرتبه لمس کنید و 2 ثانیه منتظر بمانید.

  پاسخ

  با رقصیدن  اگرچه داشتن بچه گربه های زیبا و بازیگوش یک نعمت است ولی بدلیل عدم کنترل جمعیت حیوانات، جمعیت گربه ها نمودار افزایشی و نگران کننده دارد. ما از تمامی حا...